• شنبه 09 بهمن 1400 :: 12:42

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با اشاره به شناسایی ۲ هزار و ۲۰۵ هکتار تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی، گفت: برای ۸۰ هزار هکتار زمین با هدف تثبیت، صدور سند مالکیت انجام شده است.

صدور سند مالکیت برای 80 هزار هکتار اراضی کشاورزی در اردبیل

صدور سند مالکیت برای 80 هزار هکتار اراضی کشاورزی در اردبیل


یاور میرزایی در مراسم گرامیداشت روز ملی اراضی کشاورزی در اردبیل اظهار کرد: ۲۳۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی تاکنون نقشه برداری شده که از این تعداد برای ۸۰ هزار هکتار با هدف تثبیت، صدور سند مالکیت انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: با تحویل اسناد تک برگی از سوی ثبت اسناد استان تلاش بر این بوده تا کشاورزان از مزایای این طرح استفاده کنند.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در همه شهرستان‌ها صدور اسناد تک برگی برای اراضی کشاورزی آغاز شده و سعی بر این است تا از این طریق تثبیت مالکیت و صیانت از اراضی کشاورزی انجام شود.

میرزایی بیان کرد: سازمان حفظ اراضی ملی سعی دارد تا با هدف پاسداری از اراضی کشاورزی جلوی تغییر کاربری‌های غیرمجاز را بگیرد که شناسایی دو هزار و ۲۰۵ هکتار اراضی که دچار تغییر کاربری غیرمجاز شده بودند در استان اردبیل انجام شده است.

وی افزود: از این تعداد برای ۸۰ درصد تشکیل پرونده انجام شده و نسبت به اجرای قانون ماده ۱۰ اقدام شده است.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از تشکیل و راه اندازی یگان حفظ اراضی کشاورزی خبر داد و تصریح کرد: در قالب ۲۵ نفر نیرو در همه شهرستان‌ها این یگان فعالیت خود را انجام می‌دهد و هموطنان می‌توانند از طریق سامانه ۱۳۱ تخلفات به ویژه تغییر کاربری اراضی کشاورزی را اطلاع دهند.

میرزایی ادامه داد: در هر شهرستان یک نفر کارشناس و یک نفر راننده در قالب این یگان فعالیت می‌کنند تا زیر نظر ستاد استانی بتوانند وظیفه حفظ و حراست از اراضی کشاورزی و صیانت از حقوق بهره برداران را انجام دهند.

وی گفت: با همکاری مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌ها تشکیل پرونده و اخذ مجوز همچنین استعلامات انجام می‌شود تا شرایط مطلوبی را در فرآیند صیانت از اراضی ملی و تغییر کاربری‌ها به شکل قانونی شاهد باشیم.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل سالروز تشکیل سازمان اراضی ملی را در سال ۷۱ یادآور شد و بیان کرد: با ادغام هیئت ۷ نفره مرکزی و اصلاحات اراضی این سازمان شکل گرفت که مهمترین فعالیت آن تثبیت اراضی، صدور سند مالکیت در اراضی کشاورزی و تعیین تکلیف در این حوزه بوده است.


زمین کشاورزی

صدور سند مالکیت برای 80 هزار هکتار اراضی کشاورزی در اردبیلدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا