• چهارشنبه 13 بهمن 1400 :: 03:07

استیبل کوین ها گروهی از ارزهای دیجیتال هستند.

ماینر بیت کوین

استیبل کوین ها گروهی از ارزهای دیجیتال هستند که ارزش آنها برابر با یک واحد مشخص از ارز یک کشور است. برای مثال رمز ارز تتر یک استیبل‌کوین است که ارزش آن برابر با یک دلار است. ارزش این رمزارزها به سه روش مختلف ثابت نگه داشته می‌شود.

در روش اول که رمزارز تتر از آن استفاده می‌کند. به ازای هر یک تتر، یک دلار در حساب بانکی قفل می‌شود و فرد برای آزادسازی سرمایه خود، باید میزان تتری که از بنیاد تتر دریافت کرده را به این بنیاد بازگرداند. به گفتار دیگر، هر یک دلار وثیقه یک تتر خواهد بود.

در روش دوم، از رمزارزها به عنوان پشتوانه و وثیقه انتشار استیبل‌کوین‌ها استفاده می‌شود. برای مثال رمزارز دای (DAI) از این روش استفاده می‌کند. در این روش بسته به قوانین بنیاد منتشر‌کننده استیبل‌کوین، باید یک میزان مشخصی از یک رمزارز به عنوان وثیقه قرار داده شود. مثلا باید برای دریافت رمزارز دای باید به میزان ۱۵۰ درصد از ارزش مورد نیاز، یک رمزارز وثیقه قرار داده شود. در اینجا اگر ۱۰۰ دلار رمزارز DAI مورد نیاز باشد، ۱۵۰ دلار از یک رمزارز دیگر مانند اتریوم به عنوان وثیقه به این بنیاد داده شود. پس از برگرداندن ۱۰۰ دلار دای نیز می‌توان اتریوم‌ها را دریافت کرد.

در روش سوم نیز با استفاده از الگوریتم‌های خاص در حوزه عرضه و تقاضا، ارزش رمزارز ثابت خواهند ماند. برای مثال بنیاد Terra از این روش استفاده می‌کند که توضیح آن از حوصله این متن خارج است.

بیت کوین

آشنایی با استیبل کویندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا