• چهارشنبه 13 بهمن 1400 :: 11:38

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل از افزایش ۷۸ درصدی اعتبارات استانی خبر داد و گفت:با تصویب طرح بهسازی چهار خطه کردن مسیر امیرکندی-گرمی و بیله سور مغان اتوبان ترانزیتی این مسیر به مرکز کشور ایجاد می‌شود.

افزایش ۷۸ درصدی اعتبارات استان اردبیل

افزایش ۷۸ درصدی اعتبارات استان اردبیل


داود شایقی بیان کرد: طرح بهسازی چهار خطه کردن مسیر امیرکندی-گرمی و بیله سور مغان به تصویب رسیده و در صورت اجرای این مصوبه تمام مسیر ترانزیتی بین المللی گرمی –بیله سوار مغان به مرکز کشور چهاربانده شده و میزان تردد خودروهای ترانزیتی به مقصد آذربایجان و اروپا از گمرک بیله سوار مغان افزایش خواهد یافت.

وی از افزایش ۷۸ درصدی اعتبارت استان اردبیل خبر داد و گفت:تلاش براین است طرح‌های زیربنایی استان به سرانجام رسیده و برای شهرستان‌های گرمی و بیله سوار مغان هم احداث چهارخطه گرمی- بیله‌سوار جزو برنامه‌های اصلی است.

شایقی اظهار کرد: با کاهش تمرکزگرایی در بودجه، توزیع اعتبارات بر اساس عملکرد واقعی انجام می‌شود تا تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و ایجاد زیرساخت‌ها برای سرمایه‌گذاری مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: باتوجه‌به مرزی بودن شهرستان بیله‌سوار و اولویت توسعه صادرات غیرنفتی از طریق گمرک این منطقه تلاش بر این است تا تجارت خارجی با حمایت و اعمال مشوق‌های مناسب درست و منطقی هدف‌گذاری شده تا تراز تجاری مثبتی را در سال‌های پیشرو شاهد باشیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل بیان کرد: در سالی که مقام معظم رهبری به نام تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها نام‌گذاری کرده تلاش مسئولان استانی بر این بوده تا با برگزاری منظم جلسات ستاد تسهیل و اقتصاد مقاومتی موانع پیشروی سرمایه‌گذاران رفع و تقویت حوزه تولید و اشتغال رقم بخورد.

شایقی افزود: از همین روی یکی از رویکردهای بودجه سال آینده توجه به بهره‌وری با ایجاد تحول در نظام توسعه کشور است که این امر می‌تواند به بهبود معیشت مردم و تقویت اقتصاد مولد کمک کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل از تامین اعتبار احداث پروژه‌های بزرگراهی در مناطق مختلف با هدف بهبود وضعیت جاده‌ای این استان خبرداد.

شایقی اظهار کرد: منابع مالی ۷۵۰ کیلومتر از راه‌های مواصلاتی استان برای تبدیل به بزرگراه از منابع ملی و ردیف بودجه سالانه قابل تامین است و سازمان برنامه و بودجه هم در این زمینه همکاری نزدیکی دارد.

وی بیان کرد: با افزایش ۲۰ برابری اعتبارات در حوزه راه‌سازی در چهار سال اخیر بیش از سه هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته تا توسعه بزرگراه‌ها در استان اردبیل رقم بخور

استان اردبیل ۱۸۵ کیلومتر بزرگراه، ۷۱۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۰۲ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی دارد.


داود شایقی
افزایش ۷۸ درصدی اعتبارات استان اردبیلدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا