• پنج‌شنبه 15 مهر 1400 :: 12:00

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: امسال بیش از ۴۳ هکتار زمین صنعتی در استان به سرمایه گذاران واگذار شد که این حاکی از علاقمندی به سرمایه گذاری در شهرک‌های صنعتی استان دارد.

کارخانه شهرک صنعتی

محمد اهلی اظهارکرد: این حجم از واگذاری‌ها در قالب ۵۹ قرارداد صنعتی بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از افزایش چشمگیری برخوردار بوده است.

وی ادامه داد: در شهرک‌های صنعتی استان از بابت واگذاری زمین صنعتی در مضیقه قرار داریم چرا که در برخی از شهرک‌ها و نواحی صنعتی، زمین قابل واگذاری یا به اتمام رسیده و یا در شرف اتمام است.

اهلی بیان کرد: تنها راه برون رفت از این مشکل، ایجاد و توسعه شهرک‌های صنعتی جدید در استان است که این شرکت به طور جد پیگیر این موضوع از طرق مختلف می‌باشد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل، تامین زمین در مرکز استان را ضروری دانست و گفت: در حال حاضر زمین صنعتی که قابل واگذاری به سرمایه گذاران باشد در شهرستان اردبیل وجود ندارد و این شرکت جوابگوی حجم بالای متقاضیان سرمایه‌گذار نیست.

وی ادامه داد: در کنار توسعه شهرک‌های صنعتی باید به تامین اعتبارات و زیرساخت‌ها توجه شود چرا که به علت حمایت از سرمایه گذاران، قیمت حق بهره برداری زمین واگذار شده بسیار پائین‌تر از قیمت تمام شده در اختیار متقاضیان قرار داده می شود و اعتبارات داخلی این شرکت نیز جوابگوی تامین زیرساخت‌ها در شهرکهای صنعتی نیست.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل افزود: افزایش میل به سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی مستلزم حمایت و مشوق‌های جدیدی است که در جهت ایجاد رونق اقتصادی، اشتغال پایدار و حمایت از تولید انجام شده است.

وی از جمله مشوق‌های اعطایی به متقاضیان را واگذاری زمین به صورت نقد و اقساط، تخفیف ۵۰ درصدی و ارائه بسته‌های حمایتی به واحدهای تولیدی برشمرد وگفت: این اقدامات، بستری مناسب برای جذب هرچه بیشتر سرمایه گذاران در استان می باشد.

استان اردبیل دارای ۲۱ شهرک و نواحی صنعتی است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا