• شنبه 17 مهر 1400 :: 06:06

مدیر دفتر حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب و نماینده مجری طرح احیا و تعادل بخشی شرکت آب منطقه ای استان اردبیل از نصب حدود ۲ هزار دستگاه کنتور هوشمند و حجمی بر روی چاه‌های آب استان در بخش‌های مختلف مصارف از زمان آغاز طرح احیا و تعادل بخشی خبر داد.

آب

داور بستام اظهار کرد: گروه‌های گشت و بازرسی این شرکت با همکاری مسئولان قضایی و انتظامی استان در راستای مدیریت و نظارت دقیق بر منابع آب زیرزمینی و حفظ و صیانت از این منابع، اقدام به پر و مسلوب المنفعه نمودن ۶۲ حلقه چاه کشاورزی غیرمجاز در۶ ماهه اول سال جاری کرده است.

وی صرفه جویی حاصل از انسداد این ۶۲ حلقه چاه غیرمجاز را بیش از۹۶۰ هزار متر مکعب ذکر کرد و افزود: از اول سال جاری تاکنون ۱۶۰ دستگاه کنتور هوشمند و حجمی بر روی چاه‌های استان نصب شده و ۲۰ دستگاه نیز با هزینه بهره برداران چاه‌ها خریداری شده و در ماه بعد نصب خواهد شد.

بستام اظهار کرد: در ۶ ماهه اول سال منصوبات غیرمجاز ۳۰حلقه چاه دارای اضافه برداشت تقلیل و برچیده شده است و علاوه بر اقدامات یاد شده همگام با سایر پروژه‌های تعادل بخشی پروژه اطلاع رسانی در سطح استان برای ترویج فرهنگ مصرف بهینه و ارتقای سواد آبی بهره برداران و اجرای طرح داناب در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه این شرکت با توجه به وظیفه ذاتی خود بر اساس قانون و خشکسالی موجود با هر گونه تخلف در زمینه مصرف آب‌های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد افزود: پر کردن بقیه چاه‌های غیرمجازی که حکم پر و مسلوب المنفعه شدن آنها توسط مراجع قضایی صادر گردیده در دستور کار قرار دارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا