• سه‌شنبه 20 مهر 1400 :: 10:03

برنج قهوه‌ای سخت هضم می‌شود، بنابراین اگر درست جویده نشود، می‌تواند مشکلاتی نظیر احساس سنگینی معده را به وجود آورد.

برنج

گوارش دشوار برنج قهوه‌ای

معده

اگر شما در وعده غذایی خود از برنج قهوه‌ای استفاده می‌کنید، شما ممکن است زمان طولانی تری را نیاز داشته باشید تا غذای خود را تمام کنید. این بدان دلیل است که برای مصرف برنج قهوه‌ای بسیار مهم است که بدانید باید آن را پیش از بلعیدن و قورت دادن، بطور کامل بجوید.

برنج قهوه‌ای سخت هضم می‌شود، بنابراین اگر درست جویده نشود، می‌تواند مشکلاتی نظیر احساس سنگینی معده را به وجود آورد.

احساس سیری

رژیم غذایی

مصرف مدام برنج قهوه‌ای به هیچ وجه توصیه نمی‌شود؛ این برنج را باید به طور میانگین ۳ تا ۴ بار در هفته مصرف کنید. اگر شما کاملا مصرف تان را به برنج قهوه‌ای تغییر دهید، ممکن است با مشکلاتی نظیر کمبود مواد معدنی مورد نیاز بدن مانند کلسیم مواجه شوید. برنج قهوه ای، یک ماده غذایی سالم است؛ اما به دلیل آنکه جزو غلات کامل به شمار می‌رود، سبب می‌شود تا احساس سیری کامل کنید و بنابراین قادر نخواهید بود در روزی که برنج قهوه‌ای خورده اید، در طول روز چیز دیگری بخورید.

نیاز به شستن مناسب

غذای برنج

این مسئله بستگی به شما دارد که چه نوع برنج قهوه‌ای را خریداری می‌کنید. اگر نوع ارگانیک آن را خریداری می‌کنید، لازم نیست زیاد در خصوص بهداشتی بودن آن نگران باشید اما اگر نوع غیر ارگانیک آن را خریداری می‌کنید، شما باید پیش از پختن، آن را چندین بار بشویید.

برنج قهوه‌ای شکل صاف نشده برنج است و برای همین نیز خاک و دیگر مواد نزدیک به خود را به خود جذب می‌کند. پس پیش از پختن و مصرف آن، باید آن مواد را به شکلی مناسب شستشو دهید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا