• شنبه 24 مهر 1400 :: 01:52

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل با اشاره به اینکه ۵۰۰ پروژه نیمه تمام استان اردبیل وجود دارد، گفت: برای این تعداد پروژه در نیمه اول امسال اعتباری به میزان یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان انجام شده است.

داود شایقی

 

داود شایقی در ششمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اردبیل اظهار کرد: در بخش برنامه‌ریزی مطالعات آمایش استان در فازهای اول و تکمیلی انجام شده و هم اکنون سند آمایش استان به صورت سند جامع در اختیار مدیران دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی است.

وی تصریح کرد: در سال ۸۵ فاز اول مطالعات سند آمایش استان انجام شده بود که ما فاز تکمیلی را در سال ۹۷ به یک مشاور زبده کشوری سپردیم تا این سند به شکل جامع در جلسات استانی و ملی به تصویب نهایی برسد.

سند آمایش استان اردبیل تا افق ۱۴۲۴ مظالعه شده است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: سند آمایش استان که با همکاری و مشارکت دستگاه‌های اجرایی، نخبگان و دانشگاهیان تکمیل شد تا افق ۱۴۲۴ تدوین شده تا به عنوان یک سند بالا دستی افق ۲۵ ساله توسعه استان را هدف‌گذاری کرده است.

شایقی افزود: این سند در سایت سازمان بارگذاری شده تا دستگاه‌های اجرایی استان و شهرستان از این سند چشم‌انداز جامع و کامل در برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌های خود استفاده کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در کنار سند آمایش استان، ما سعی کردیم سند توسعه ۱۰ شهرستان استان را نیز تهیه و تدوین کنیم تا فرمانداران بتوانند بر اساس این سند برنامه‌ریزی‌های سالانه و هدف‌گذاری‌های توسعه‌ای را انجام دهند.

شایقی اضافه کرد: البته سند توسعه دو شهرستان انگوت و اصلاندوز نیز در داخل اسناد شهرستان‌های گرمی و پارس‌آباد لحاظ شده و به تناسب شرایط شهرستان‌ها این سند آماده بهره‌برداری است.

وی بیان کرد: در کنار این امر بر اساس تکلیف برنامه ششم توسعه در قالب تبصره ۲۷ ما سعی کردیم برای روستاهای بالای ۲۰ خانوار نیز طرح‌ توسعه اشتغال را تهیه و تدوین کنیم که تاکنون برای بخش عمده‌ای از این روستاها این سند با مشارکت بنیاد مسکن تهیه و تدوین شده است.

 

راه آهن

 

۴۸ طرح ملی و ملی استانی با یک‌هزار میلیارد تومان

شایقی به ۴۸ طرح ملی و ملی استانی اشاره کرد و ادامه داد: ۳۰ پروژه ملی و ۱۸ پروژه به صورت مبادله‌نامه استانی در حال انجام است که از جمله این پروژه‌ها می‌توان به راه آهن، توسعه بزرگراه‌ها، آب شرب در بخش شهری و روستایی، طرح‌های توسعه‌ای و زیربنایی کشاورزی،‌ بهداشت و درمان و حوزه فرهنگ اشاره کرد.

وی به ابلاغ بخشنامه اولیه برای تهیه لایحه بودجه ۱۴۰۱ اشاره کرد و گفت: ما فرصت داریم تا قبل از ارائه لایحه به مجلس پیشنهادات خودمان را از طریق سازمان برنامه و بودجه و هیئت دولت پیگیری کرده و منابع خوبی را برای استان در بودجه سال آینده در نظر بگیریم.

شایقی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: تا آخر شهریورماه دستگاه‌های اجرایی استان فرصت جذب اعتبارات سال ۹۹ را داشتند که به صورت صد درصد این امر به انجام رسید.

دبیر شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان از آغاز مبادله موافقت‌نامه بین دستگاه‌های اجرایی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خبر داد و تصریح کرد: تاکنون ۷۰ درصد مبادله موافقت‌نامه انجام شده و ۳۰ درصد باقیمانده نیز تا آخر مهرماه به سرانجام می‌رسد.

وی اعتبارات تخصیص یافته برای ۴۸ طرح ملی و ملی استانی شده را یک‌هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: به غیر از این منابع برای ۵۰۰ پروژه نیمه‌تمام استان نیز تخصیص اعتبارات در نیمه اول امسال به میزان یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان انجام شده است.

شایقی افزود: تخصیص ۵۷ درصدی اعتبارات در نیمه‌ اول امسال روند مناسبی را در چشم‌انداز توسعه استان نشان می‌دهد و قطعا با سرعت گرفتن مبادله موافقت‌نامه، تخصیص اعتبارات نیز با اولویت در دستور کار است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا