• چهارشنبه 28 مهر 1400 :: 05:54

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اردبیل گفت: همزمان با سفر رئیس جمهوری به این استان در ۳۰۰ روستا حکم بازنشستگی بیمه کشاورزی و روستاییان اهدا می‌شود.

بیمه تامین اجتماعی

رضا عبداللهی اظهار کرد: در آستانه سفر رئیس جمهوری در کنار صدور حکم بازنشستگی برای تعدادی از بیمه‌شدگان در بیش از ۳۰۰ روستای استان قرار است میز خدمت نیز دایر شود.

وی به آمار بیمه‌شدگان و مشمولان بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اردبیل اشاره کرد و گفت: بر اساس سرشماری سال ۹۵ در سطح استان اردبیل ۱۸۱ هزار نفر مشمول بیمه هستند که ۱۴۵ هزار نفر از آنها در مناطق روستایی و عشایر و ۳۵ هزار نفر نیز در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر زندگی می‌کنند.

عبداللهی افزود: کشاورزان غیر ساکن نیز اعم از زنبورداران، فعالان صنایع دستی و قالیبافان مشمول این بیمه هستند.

وی ادامه داد: از این تعداد ۶۴ هزار و ۱۱۰ نفر تا آخر شهریورماه امسال تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اردبیل درآمده است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اردبیل اضافه کرد: ضریب نفوذ بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در کشور ۲۲ درصد و در استان اردبیل ۳۳ درصد است که ۱۱ درصد ضریب نفوذ ما بیشتر از آمار کشوری است.

عبداللهی با بیان اینکه هیچ محدودیتی در پوشش بیمه آحاد جامعه و متقاضیان وجود ندارد، بیان کرد: دولت ۲ برابر حق بیمه پرداختی خود روستاییان و عشایر، سهم خود را به این صندوق پرداخت می‌کند تا شرایط مناسبی را در ارائه خدمات به این جامعه تلاشگر را شاهد باشیم.

وی شرط سنی را در پوشش بیمه‌ای ۱۸ تا ۵۰ سال اعلام کرد و ادامه داد: برای آقایان و خانم‌ها این شرط تفاوتی نداشته و با پرداخت حق بیمه حداقل ۳۹۰ هزار تومان و حداکثر یک میلیون و ۱۴۰ هزار تومان در طول سال حتی به صورت اقساطی نیز در زمان بازنشستگی، از کارافتادگی و یا فوتی حق و حقوق بیمه قابل پرداخت است.

بیمه تامین اجتماعی

عبداللهی اظهار کرد: از سال ۹۸ سهمیه تکلیفی استان از چهار هزار نفر در سال ۹۹ به بیش از پنج هزار و ۶۵۷ نفر رسید و سهمیه تکلیفی امسال بیمه نیز در استان هشت هزار و ۹۹۹ نفر اعلام شده است.

وی بیان کرد: با جهشی که در سه سال اخیر در پوشش بیمه‌ای کشاورزان، روستاییان و عشایر شاهد بودیم، تلاشمان بر این است تا در کانون‌های تولید و تلاش بتوانیم بهترین خدمات را برای جامعه مخاطب ارائه کنیم.

عبداللهی گفت: چهار هزار و ۱۲۱ نفر در حال حاضر از مزایای این صندوق اعم از کارافتاده، فوتی و بازنشسته بهره می‌برند که امیدواریم در سال‌های آینده این تعداد افزایش پیدا کند.

وی ارتقا کمی و کیفی خدمات بیمه‌ای را به مراجعه‌کنندگان یادآور شد و افزود: استان اردبیل همواره در زمره استان‌های برتر در افزایش سهمیه ابلاغی و تکلیفی بوده به طوری که با حضور در مناطق روستایی به عنوان کانون‌های تولید سعی شده تا در خدمت فعالان این عرصه بوده و پشتیبان آنها در حوزه بیمه‌ای باشیم.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اردبیل بیان کرد: اعضای بیمه روستایی، عشایری از مزایای همسان‌سازی در سال گذشته بهره‌مند شدند و همچنان ثمرات و نتایج این کار را در دریافتی بازنشستگان شاهد هستیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا