• پنج‌شنبه 29 مهر 1400 :: 11:45

عفونت رحم معمولا دلیل خارجی داشته و برای ایجاد این نوع از عفونت باید یکی از انواع ویروس ها، قارچ ها، انگل ها و در بیشتر موارد، عفونت های باکتریایی از بخش های تحتانی به رحم و لوله های رحمی وارد شده و آنها را آلوده کنند

گوارش معده

با رعایت نکات بهداشتی می توان در پیشگیری از عفونت رحم موفق بود. داشتن روابط جنسی امن و سالم، انجام آزمایش‌ های ضروری برای تشخیص به ‌موقع بیماری‌های مقاربتی و پرهیز از دوش های واژینال می تواند به پیشگیری از ابتلا به عفونت رحم کمک کند.

عفونت رحم معمولا دلیل خارجی داشته و برای ایجاد این نوع از عفونت باید یکی از انواع ویروس ها، قارچ ها، انگل ها و در بیشتر موارد، عفونت های باکتریایی از بخش های تحتانی به رحم و لوله های رحمی وارد شده و آنها را آلوده کنند. به گزارش سیناپرس، از جمله دیگر دلایل عفونت رحم، ابتلا به بیماری هایی چون سوزاک و کلامیدیا ، برقراری رابطه جنسی خطرناک، استفاده از وسیله پیشگیری از بارداری آی یو دی، تعویض دیرهنگام نوارهای بهداشتی در زمان قاعدگی، استفاده از دوش واژینال هستند که هر یک می توانند باعث بروز عفونت در رحم شوند.

در برخی موارد مانند روزهای پس از زایمان یا سقط جنین احتمال بروز بیماری افزایش پیدا می کند. علاوه بر آن زنانی که دچار کم خونی هستند، به دلیل اینکه مقاومت بدنشان بسیار پایین تر از افراد عادی است، بیشتر در معرض خطرند.

باورهای غلط و اشتباه در مورد عفونت رحم

فقط زنان متاهل دچار عفونت رحم می شوند

این تصور اشتباه است. اگرچه عفونت دستگاه تناسلی بیشتر از طریق روابط جنسی منتقل می شود، اما ممکن است دختران مجرد هم به دلیل تغییر محیط طبیعی واژن تحت تاثیر عواملی چون مصرف آنتی بیوتیک های غیر اصولی یا زیاد و از بین رفتن سیستم دفاعی دچار عفونت شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *