• دوشنبه 18 بهمن 1400 :: 11:31

مدیرکل استاندارد استان اردبیل از صدور ۵۳۴ فقره گواهینامه اظهارنامه صادراتی و وارداتی در ۹ماهه سال‌جاری خبر داد.

534 فقره گواهینامه صادراتی در اردبیل صادر شد

534 فقره گواهینامه صادراتی در اردبیل صادر شد


هاشم علایی با اشاره به اینکه اداره کل استاندارد بر کلیه کالا‌های وارداتی و صادراتی مشمول مقررات استاندارد اجباری در مبادی رسمی منطقه نظارت دارد اظهار کرد: در ۹ماهه سالجای۵۳۴ فقره گواهینامه اظهارنامه صادراتی و وارداتی در استان صادر شده است.

وی افزود: ۱۰۵ فقره از این اظهارنامه‌ها از نوع انطباق با کالاهای صادراتی و ۳۳۶ فقره نیز از نوع انطباق با کالاهای وارداتی بوده است. تعداد ۸۲ مورد صدور گواهینامه تعیین ماهیت صادراتی و ۱۱ مورد گواهینامه تعیین ماهیت وارداتی در این مدت صادر شده است.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل بیان کرد: بیشترین اقلام صادراتی شامل خرما، کشمش، سنگ‌های ساختمانی، رویه درب، نفت سفید، زغال آخال، الیاف مصنوعی ، نمک غیر خوراکی و…. بوده است که پس از ارزیابی و بررسی کارشناسان این اداره کل به مقصد کشورهای افغانستان، روسیه، گرجستان، عراق و جمهوری آذربایجان صادر شده است.

علایی گفت: کنترل کیفی کالاهای صادراتی مشمول استاندارد اجباری و جلوگیری از صدور کالاهای نامرغوب به منظور فراهم کردن امکان رقابت با کالاهای مشابه خارجی و حفظ بازارهای بین المللی از وظایف مهم سازمان ملی استاندارد ایران است. این کنترل کیفیت به منظور حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان داخلی است.


بندر صادرات و واردات کالا

534 فقره گواهینامه صادراتی در اردبیل صادر شددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا