• یکشنبه 02 آبان 1400 :: 10:19

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: بار و یا توشه غیر همراهی که در برخی مواقع در قالب قاچاق به اتوبوس ها داده می شود پیش از این از مبادی گمرکی و یا سایر بخش های حمل و نقلی عبور کرده است.

اتوبوس ترمینال

 

داریوش باقر جوان، با بیان اینکه مسافران به هیچ عنوان اجازه ندارند بار و یا بسته‌ای را وارد داخل کابین اتوبوس کنند، گفت: در داخل اتوبوس هم همانند هواپیما نباید بار، چمدان و یا وسیله‌ای اضافی و خارج از ظرفیت داخل کابین وارد شود. مسافران تنها می‌توانند یک ساک همراه و یا وسیله‌ای که در قسمت جعبه بالای اتوبوس جا می‌شود، همراه خود وارد کابین کنند.

وی ادامه داد: همراه داشتن وسیله‌ای اضافی و یا خارج از عرف در داخل اتوبوس خلاف قانون و مقررات است و در صورت مشاهده، ماموران بازرسی برخورد خواهند کرد.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری با بیان اینکه مسافران می‌توانند تنها ۴۰ کیلو بار همراه خود داشته باشند، گفت: از این ۴۰ کیلو، ۲۰ کیلو رایگان است و برای ۲۰ کیلوی دیگر در بلیت مسافران مبلغی اضافی در نظر گرفته می‌شود.

باقر جوان بیان کرد: جعبه بار اتوبوس یک هزار و ۶۰۰ کیلو ظرفیت دارد و هر مسافر اتوبوس هم طبق قانون و مقررات می‌تواند تنها ۴۰ کیلو بار همراه خود داشته باشد که البته بسیاری از مواقع اتوبوس‌ها توشه غیر همراه را از شرکت‌های حمل و نقلی دریافت می‌کنند که طبق قانون مشکلی در این بخش وجود ندارد.

مرسوله های تحویلی به رانندگان اتوبوس از گمرکات عبور کرده است

وی اظهار کرد: بسیاری از شرکت‌های حمل و نقلی در داخل پایانه‌ها بسته و یا محموله‌هایی را دریافت می‌کنند که با توجه به آنکه بسیاری از مسئولان این بخش آموزش و یا دوره‌های مختلف را نگذرانده اند، بنابراین اگر مشکلی در بحث قاچاق ایجاد شود نقش این شرکت‌ها کم رنگ است چراکه پیش از آن باید دستگاه‌های گمرکی و یا سایر بخش‌ها اقدامات لازم را در حوزه بازرسی و گمرکات انجام دهند.

مدیرکل دفتر حمل ونقل مسافری بیان کرد: بسیاری از بار و یا توشه‌های غیر همراهی که به رانندگان اتوبوس در برخی از شهرهای مرزی برای جابه جایی تحویل داده می‌شود، از مبادی گمرگی و یا سایر شقوق حمل ونقلی عبور کرده و تحویل قسمت انبار شرکت‌های حمل و نقلی داده شده است؛ بنابراین با توجه به آنکه بسیاری از این بخش‌ها هیچ اطلاعات و یا اشرافی ندارند، نمی‌توان در چارچوب قانونی برای آن‌ها اقدام کرد.

وی بیان کرد: متاسفانه در برخی از مواقع اخبار و یا گزارش هایی ارائه می شود که بسته و یا بار قاچاق توسط ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای جابه جا می‌شود، اما باید اعلام کرد که این بسته و بارهایی که تحویل داده می‌شود، پیش از این از چندین دستگاه و ارگان و بخش‌های گمرکی عبور کرده و بعد از آن تحویل این شرکت‌ها های حمل و نقلی داده شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا