• دوشنبه 03 آبان 1400 :: 02:59

مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: استادیوم علی دایی از نظر امکانات و تجهیزات در شرایط بسیار بدی قرار دارد تا جایی که حتی آب شرب و فاضلاب هم ندارد.

استادیوم فوتبال

سجاد انوشیروانی مدیرکل ورزش و جوانان استان در نشست خبری:

در حوزه های فعالیت ورزش و جوانان، با مشکلات عدیده ای روبرو هستیم

سرانه فضاهای سرپوشیده ورزشی مرکز استان ۷ سانتی متر برای هر نفر است

نواقص مجموعه های ورزشی که مورد استفاده هستند و هزینه های تعمیرات، نگهداری و بهسازی اماکن ورزشی، به تعداد زیاد در سرتاسر استان وجود دارند و محدودیت های مالی اجازه نمی دهد در این خصوص اقدامی صورت پذیرد.

زمین های چمن متعدد در شهرستانهای استان تکمیل شده یا در شُرف بهره برداری است. تکمیل سالنهای تخصصی رشته های مختلف ورزشی در مرکز استان و شهرستان ها از دیگر برنامه های حوزه عمرانی ورزش استان است.

بهسازی و تعمیرات ورزشگاه تختی بعنوان نگین ورزش مرکز استان هم در دست اجراست که با برآورد اولیه 60 میلیارد تومان به مرحله اجرا رسیده که ان شاالله با تخصیص اعتبار اولیه, کار بهسازی زمین چمن, سکوها, پیست تارتان و سایر زیرساختهای آن آغاز خواهد شد.

به برکت حضور رئیس جمهور در استان اردبیل مبلغ ۵۰ میلیارد تومان به حوزه ورزش اردبیل اختصاص یافت .

از ۸۰ میلیارد تومان درخواستی اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل با ۵۰ میلیارد تومان موافقت شد تا درجهت اتمام پروژه هاے نیمه تمام هزینه شو .

اواخر سال ۹۹ اداره کل ورزش و جوانان را با ۱۲ میلیارد تومان کل بودجه با وجود ۶ ونیم میلیارد بدهی تحویل گرفتیم.

در ماه‌هاے اول تحویل مدیریت تلاش کردیم تا بی نظمی ها موجود رو سرو سامان دهیم؛ چون پیمانکار ۱۶ پروژه ترک پیمان کرده بودند، با کمگ و تلاش همکاران در این ۱۸ ماه حضور بنده در مدیریت توانستیم مشکلات همه پیمانکاران حل کنیم تا دوباره پروژه ها رو تحویل بگیرند.

در زمان تحویل مدیریت این اداره؛ خیلی از عزیزان بهم گفتن با این همه بدهی تحویل نگیر؛ بنده با توکل به خداوند متعال با کمگ دوستان و همکاران توانستم حداقل مشکلی هر چند کوچیک در حوزه ورزش حل کنم و این افتخار بزرگی است برای بنده، چون من زندگی خودم را هم فدای ورزش می کنم .
۱۵۰ میلیارد تومان نیاز داریم تا همه پروژه های نیمه تمام را احداث کنیم که با حمایت و ارتباط مستقیم با نمایندگان محترم و طی برنامه ریزی در حال اتمام است .

در حال حاضر با عنایت امام جمعه، استاندار و نماینده گان محترم در حال حاضر با دریافت ۲۳ میلیارد تومان، امسال کسریبودجه نداریم، در هر شهرستان حدود ۳ الی ۶ پروژه در حال احداث داریم .

خانه وزنه برداری پارس آباد و اردبیل جزو پروژه های با پیشرفت پایین بود که پارسآباد از 20 درصد به 60 درصد رسیده و تالار وزنه برداری اردبیل هم در حال اتمام است که ان شاالله بزودی در لیست افتتاح قرار خواهد گرفت.

از شروع بکار پروژه هایی که اعتبار اولیه خوبی نداشته باشند خودداری خواهیم کرد. شروع پروژه و معطل ماندن آن باعث دلخوری مردم و فشار به ورزش استان می شود و از محل سفر اخیر دولت, اعتبارات خوبی برای تعدادی ازپروژه ها ایجاد شده است که ان شاالله با تخصیص آن, عملیات عمرانی شروع خواهد شد.

درحال حاضر 30 پروژه ورزشی نیمه تمام و یا مصوب داریم که 12 پروژه آن پروژه بزرگ محسوب می شود که بالغ بر 80 میلیارد تومان اعتبار لازم دارد.

در بحث روسای شهرستانها و خصوصا چالش های ایجاد شده در مدیریت ورزش شهرستان نیر, در حال بررسی هستیم و با درنظر گرفتن منافع شهرستان و اداره کل ورزش, حتما تصمیمات مناسب اتخاذ خواهیم کرد.

هزینه های ورزش قهرمانی به شدت افزایش یافته و این هزینه ها, خانواده ها را در وضعیت نامناسبی برای تداوم فعالیت قهرمانی فرزندان خود قرار داده است و از سوی دیگر توان اداره کل هم محدود است و نمی توان همه آنرا پوشش داد.

در حال رایزنی های متعدد با وزارتخانه و کمیته ملی المپیک هستیم تا برای 30 نفر ورزشکار کاندیدای کسب سهمیه بازیهای آسیایی از استان اردبیل, حداقل تجهیزات قهرمانی را مهیا کنیم.

بدهی های اداره کل (بدهی های والیبال و کشتی و زورخانه ای و هیاتهای ورزشی) کلا 7 میلیارد و ششصد میلیون تومان بود که با تلاش همکاران تلاشگر در اداره کل, کلا تسویه گردید.

هیچ دخالتی در انتخابات مجامع هیاتهای ورزشی نداشته و نداریم و اگر موردی از سوی بنده یا معاونین یا کارمندان اداره کل مبنی بر دخالت در انتخابات هیاتهای ورزشی سراغ دارید ارائه کنید تا شدیدا با خاطیان برخورد کنیم.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا