• دوشنبه 03 آبان 1400 :: 07:59

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: در سفر پربرکت رییس جمهور به استان اردبیل، درخواست اختصاص۸۰۰ میلیارد ریال داشتیم که ۵۰۰ میلیارد ریال تخصیص یافت و این مبلغ طی ۱۸ ماه آینده تخصیص خواهد یافت.

سالن ورزشی

 

سجاد انوشیروانی بعدازظهر امروز در نشست خبری که در ورزشگاه رضازاده برگزار شد، اظهار کرد: سرانه فضار ورزشی در کشور ۵۰ سانتی متر مربع و در استان اردبیل ۴۶ سانتی متر مربع است اما در حوزه فضای ورزشی سرپوشیده، سهم هر نفر در استان ۷ سانتی متر مربع می‌باشد که جزو استان‌های محروم محسوب می‌شویم.

وی تأکید کرد: برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و پروژه‌های مورد نیاز حوزه ورزش استان اردبیل به اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومان نیاز است.

12 پروژه ورزشی اردبیل نیازمند نگاه ملی است

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام ورزشی در سطح استان اردبیل طبق اولویت در دستور کار بوده و به سرانجام رساندن این پروژه‌ها نیازمند نگاه و توجه ویژه استانی و ملی است.

وی افزود: طبق بیانات رئیس جمهور، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام حوزه ورزش استان اردبیل در دستور کار قرار گرفته که به سرانجام رساندن این پروژه‌ها نیازمند نگاه و توجه ویژه استانی و ملی است.

 

مچ ورزشکار

 

وی افزود: توزیع عادلانه اعتبارات در بین شهرستان‌ها یک اصل مهم در ورزش و جوانان استان اردبیل است و هزینه‌های جاری این اداره طی سال‌های اخیر ۱۲۲ میلیارد و ۷۷۱ میلیون ریال بود که با کسری بودجه ۶۵ میلیارد ریالی روبرو بودیم اما خوشبختانه سال گذشته و امسال بدون کسری بوده است.

ناتمام ماندن ۱۶ پروژه به دلیل عدم پرداخت مطالبات پیمانکار

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل ادامه داد: طی ماه‌های گذشته پیمانکار ۱۶ پروژه ورزشی استانی به دلیل عدم پرداخت مطالبات معوقه، درخواست ترک پروژه داشتند که موافقت شد و پروژه‌ها به مزایده گذاشته شد.

وی ادامه داد: طبق اعتبارات مصوب شده تا پایان سال، ۷ الی ۸ پروژه بزرگ ورزشی استان اردبیل به بهره‌برداری خواهد رسید و بخش عمده‌ای از آسیب‌دیدگی ۷۸ ورزشگاه و‌ سالن‌های ورزشی سطح استان طی ماه‌های آینده رفع خواهد‌ شد.

بازسازی دو ورزشگاه مهم اردبیل در اولویت است

انوشیروانی تصریح کرد: بهسازی و بازسازی ورزشگاه علی دایی در دستور کار است که از مشکلات این مجموعه ورزشی می‌توان به نبود آب شرب و مشکلات حوزه برق و فاضلاب اشاره کرد که برای رفع مشکلات موجود این مجموعه ورزشی ۴۰۰ میلیارد ریال و برای سالن ژیمناستیک ۳۱۰ میلیارد ریال اختصاص یافته است.

وی تشریح کرد: طبق برآوردهای کارشناسی برای بهسازی و بازسازی استادیوم تختی اردبیل نیز ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار لازم است و طبق نظر استاندار، این مجموعه ورزشی در لیست پروژه‌های ضرورت‌دار و پیشران استان اردبیل قرار گرفته است.

 

ورزشگاه زنان

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل افزود: تکمیل سالن وزنه‌برداری مشگین شهر ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تکمیل پروژه با جدیت تمام در حال پیگیری است.

وی تصریح کرد: سالن وزنه‌برداری اردبیل نیز پیشرفت بیش از ۹۰ درصدی دارد ولی به دلیل ساخت بدون اخذ پروانه، متاسفانه با مشکلاتی همچون لوله‌کشی آب،گاز و سیم کشی برق و… مواجه است که در حال پیگیری اخذ پروانه هستیم.

انوشیروانی گفت: در شهرستان گرمی و پارس آباد نیز چندین پروژه‌های ورزشی داریم که هر شهرستان نیازمند اعتبار ۳۰ الی ۳۵ میلیارد تومانی است.

اداره ورزش و جوانان استان تغییر مکان می‌دهد

وی گفت: طبق مکاتبات و همکاری با شهرداری اردبیل، ساختمان فعلی ورزش و جوانان استان اردبیل به خانه جوانان استان اختصاص خواهد یافت و ورزش و جوانان استان اردبیل به ساختمان بزرگ‌تر منتقل خواهد شد.



دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا