• دوشنبه 09 اسفند 1400 :: 12:46

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: ۲۱ هزار فعال اقتصادی مشخصات خود را در سامانه جامع تجارت استان به ثبت رساندند.

رامین صادقی

ایسنا: رامین صادقی اظهار کرد: اجرای این سامانه بعد از مصوبه مجلس از تیرماه ۹۷ مورد توجه قرار گرفت تا بر مبنای قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار و جلوگیری از قاچاق کالا و ارز شفافیت امور را در حوزه صادرات و تجارت شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: راه‌اندازی و فعالیت این سامانه به تقویت تولید داخلی و فروش محصولات و کالاهای متعدد کمک کرده و جلوی رانت و برخی از سودجویی ها در حوزه تجارت و بازرگانی را می گیرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: در قالب این سامانه گروه‌های بازرگانی می توانند بیش از ۷۰۰ کالا را در سامانه جامع تجارت و انبار که به هم پیوستند، ثبت کرده و مانع از قاچاق و برخی سودجویی های احتمالی شوند.

صادقی افزود: تاکنون در استان اردبیل اطلاعات ۲۱ هزار فعال اقتصادی در این سامانه به ثبت رسیده و امیدواریم فعالان این حوزه با ثبت اطلاعات خود زمینه فعالیت شفاف و بدون کاستی را در بخش‌های مختلف فراهم کنند.

وی به سودجویی ها از کارت بازرگانی در سال‌های گذشته اشاره کرد و ادامه داد: با شناسایی اهلیت افراد ثبت اطلاعات در سامانه به درستی انجام شده و مانع از برخی صدور مجوزهای ناصحیح می شود.

صادقی مشکل به وجود آمده در این سامانه را در ثبت اطلاعات و صدور کارت بازرگانی با همکاری اتاق‌های بازرگانی یادآور شد و خاطر نشان کرد: تلاش وزارت صمت بر این است تا مشکلات و موانع پیش روی سامانه جامع تجارت را رفع کرده و امکان ثبت اطلاعات در استان‌ها برای فعالان این عرصه به شکل مطلوب به وجود آید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گلایه‌های مطرح شده از سوی برخی از تجار و بازرگانان را در این زمینه یادآور شد و بیان کرد: ثبت اطلاعات مربوط به مدارک دانشگاهی و اجاره‌نامه محل کسب و پیشه در جلسات متعدد کارگروه‌های تخصصی در بخش سامانه جامع تجارت مورد پیگیری قرار گرفته و امیدواریم هر چه سریعتر روان‌سازی امور را در این بخش شاهد باشیم.


بازار خرید

ثبت اطلاعات ۲۱ هزار فعال اقتصادی در سامانه جامع تجارت در اردبیلدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا