• چهارشنبه 05 آبان 1400 :: 01:40

نماینده مردم اردبیل ، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: وجود ۷۰ هزار بیکار در استان اردبیل به این آمار کاغذی بسنده نمی‌کند و در واقعیت تعداد افراد بیکار در استان بیشتر است.

صدیف بدری

 

صدیف بدری در بازدید از طرح‌های عمرانی شهرستان نیر اظهار داشت: استان اردبیل در ارتباط با موضوع ایجاد فرصت‌های شغلی برای افراد بیکار مطلوب نیست و به همین منظور نیاز است در این زمینه دولت برای رفع معضلات موجود در این زمینه توجه ویژه‌ای داشته باشد.

وی با اشاره به این که وجود 70 هزار بیکار در استان اردبیل به این آمار کاغذی بسنده نمی‌کند، افزود: در واقعیت تعداد افراد بیکار در استان بیشتر است و اردبیل به عنوان استانی کم‌تر توسعه‌یافته دارای امکانات زیرساختی است که نیاز است در این زمینه سرمایه‌گذاری‌های بیشتری انجام یابد تا بتوانیم مشکلات موجود در این زمینه را برطرف‌سازی کنیم.

نماینده مردم اردبیل، نیر ، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: استفاده از ظرفیت مرزهای استان در منطقه آزاد می‌تواند عامل مهمی در کاهش بیکاری باشد که آن طور که باید مورد استفاده قرار نگرفته و نیازمند اتخاذ تدابیری اساسی و مهم در این زمینه هستیم.

بدری اظهار کرد: متأسفانه بیشترین آمار بیکاری در استان اردبیل مربوط به جوانان فارغ‌التحصیل دانشگاهی است که متأسفانه تاکنون برای بهبود وضعیت شغلی این دسته از بیکاران استان اقدام قابل قبولی انجام نیافته و امید می‌رود هر چه سریع‌تر در این زمینه اقدام شود.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: در حال حاضر حرکت روبه جلویی برای اشتغال‌زایی در استان انجام یافته و امید می‌رود که در دولت سیزدهم نیز این مهم تداوم داشته باشد تا بتوانیم شرایط ایده‌آل اشتغال‌زایی را در استان رقم بزنیم و به اهداف خود در این زمینه دست یابیم.

بدری اظهار کرد: برنامه‌ریزی در راستای حل مشکلات و مسائل عمرانی در حال حاضر جزو اولویت‌های اساسی است که به همین منظور امسال 15 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای کنارگذر نیر در نظر گرفته شده و درصدد هستیم پروژه بزرگراه سراب – نیر را در کم‌ترین زمان ممکن به اتمام برسانیم.

وی تصریح کرد: اختصاص اعتبارات ملی برای استان اردبیل لازمه رشد اردبیل در حوزه‌های مختلف به ویژه بحث اقتصادی و رونق اشتغال است که در این زمینه تمام پیگیری‌های خود را انجام می‌دهیم تا بتوانیم به اهداف خود در این راستا دست یافته و مشکلات موجود در این زمینه را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *