• چهارشنبه 05 آبان 1400 :: 11:07

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: در دانشگاه باید تحول جدی ایجاد کنیم چرا که کارکردهای قبلی دانشگاه دیگر اثرگذار نیست، لذا در دانشگاه آزاد اسلامی برنامه ۵ ساله تدوین شده است که ۵ چرخش تحولی شاکله اصلی آن را تشکیل می‌دهد.

تدریس آنلاین آموزش مجازی

فرزاد جهان‌بین در آیین تکریم و معارفه رییس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل اظهار کرد: براساس سند تحول دانشگاه آزاد اسلامی، ۵ چرخش تحول‌آفرین در نظر گرفته شده است که در چرخش اول از آموزش حافظه محور به سمت یادگیری عمیق، فایده محور و بسترسازی دانش بنیان و اشتغال‌زا حرکت می‌شود.

وی افزود: چرخش تحول‌آفرین از عرضه محوری و مقاله‌گرایی به سمت مسئله‌گرایی و حل مسائل کشور و منطقه، دومین بخش از سند تحول‌آفرین است که در این بخش به دنبال ارائه راه حل برای مسئله‌های موجود در جامعه خواهیم بود.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه فرهنگ سرلوحه انجام تمام امور است، تصریح کرد: چرخش به سمت اجتماع فرهنگی و تربیتی از دیگر بندهای سند تحولی است.

جهان‌بین عنوان کرد: چرخش تحول‌آفرین به سمت پایداری اقتصادی لازمه تداوم حیات دانشگاه آزاد اسلامی است، به طوری که دیگر نباید اقتصاد دانشگاه متکی به شهریه‌ها باشد و در این چرخش به سرمایه محوری و سرمایه‌گذاری و بهره‌وری مناسب حرکت خواهد شد.

به گفته وی در آخرین بخش چرخش تحول‌آفرین از رشد کمی به سوی توسعه کیفی همراه با بازآفرینی معماری واحدها برنامه‌ریزی و اقدام می‌شود.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خدمات و اقدامات ارزنده رییس سابق دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل تأکید کرد: وی در طی مدت ریاست خود اقدامات ارزنده و ماندگاری را انجام داد که به نوبه خود قدردان زحمات وی هستیم و برای رییس جدید این دانشگاه آرزوی موفقیت داریم.

وی تصریح کرد: اکنون زیرساخت‌های بسیار خوبی در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل در حوزه دانش بنیان، گردشگری سلامت، ورزشی و… انجام شده است که به سرانجام رسیدن هر یک از این طرح‌ها سبب رشد و شکوفایی کل مجموعه خواهد شد.

جهان‌بین گفت: رییس جدید و تیم همراه وی باید در نظر داشته باشند که چندین موضوع مهم از جمله به درآمدزایی رساندن زیرساخت‌های ایجاد شده و…را مبنا و اساس کار خود قرار دهند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا