• دوشنبه 10 آبان 1400 :: 10:32

میزان خواب کوتاه در بسیاری از نقاط جهان در حد استاندارد است و اکنون شواهد علمی وجود دارد که چرت زدن می‌تواند به ما کمک کند تا عمر طولانی‌تری داشته باشیم

شادی خانواده

مطالعات نشان می‌دهد که رژیم غذایی و ورزش نیز می‌تواند از کروموزوم‌ها محافظت کند. در نتیجه، عادات صحیح می‌تواند پیری سلول‌ها را کند کند.

بازی کنید تا ببرید

شطرنج

مطالعه‌ای ۸۰ ساله نشان داد افرادی که وظیفه‌شناس هستند یعنی به جزئیات توجه می‌کنند، به مسائل زندگی فکر می‌کنند و سعی می‌کنند آنچه را که درست است انجام دهند، بیشتر عمر می‌کنند. انسان‌‌ها برای سلامتی خود بیشتر بازی می‌کنند و مواردی را انتخاب‌ می‌کنند که منجر به روابط قوی‌تر و مشاغل بهتر می‌شود.

دوست پیدا کردن

دوستی کافی شاپ

ما به چند دلیل از وجود دوستان خود سپاسگزاریم. دوستان می‌توانند به ما کمک کنند تا طولانی‌تر زندگی کنیم. ده‌ها مطالعه نشان می‌دهد که ارتباط شفافی بین پیوندهای محکم اجتماعی و زندگی طولانی‌تر وجود دارد. بنابراین زمانی را به حفظ ارتباطات اختصاص دهید.

سیگار را ترک کنید

سیگار

ما می‌دانیم که ترک سیگار می‌تواند عمر را طولانی کند اما تا چه حد ممکن است موثر باشد. مطالعه بر روی یک فرد ۵۰ ساله بریتانیایی نشان می‌دهد که ترک سیگار در ۳۰ سالگی می‌تواند یک دهه کامل را به عمر او اضافه کند. ترک آن در سن ۴۰، ۵۰ یا ۶۰ سالگی می‌تواند به ترتیب ۹، ۶ یا ۳ سال به عمر فرد اضافه کند.

خواب کوتاه نیمروزی داشته باشید

خواب

میزان خواب کوتاه در بسیاری از نقاط جهان در حد استاندارد است و اکنون شواهد علمی وجود دارد که چرت زدن می‌تواند به ما کمک کند تا عمر طولانی‌تری داشته باشیم. مطالعه‌ای نشان داد، کسانی که چرت روزانه منظم داشتند ۳۷ درصد کمتر از کسانی که به ندرت چرت می‌زدند، در اثر بیماری قلبی جان خود را از دست می‌دادند. محققان معتقدند چرت زدن موجب پایین نگه‌داشتن هورمون‌های استرس و سلامت قلب می‌شود.

منبع : https://etebarenovin.ir/


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا