• سه‌شنبه 11 آبان 1400 :: 01:25

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اردبیل گفت: ما ارتباط و تعامل تنگاتنگی را در مسیر توسعه استان با سایر دستگاه ها داریم و اطلاعات دقیقی را در تقویت زیرساخت ها و طرح های توسعه ای در اختیار سایر نهادها و دستگاه ها قرار می دهیم.

داود شایقی

 

داود شایقی اظهار کرد: در سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه به اردبیل و حضور در شهرستان های خلخال و کوثر بیشتر و بهتر با دیدگاه های رئیس سازمان آشنا شده و از نزدیک طرح ها و پروژه های پیشران استان را مورد توجه قرار دادیم.

وی افزود: به هنگام سازی سند آمایش استان برپایه آمارهای ۱۴۰۰ با همکاری مشاوران بومی در حال انجام است.

شایقی با قدردانی از رئیس سازمان برنامه و بودجه در مشارکت دادن استان ها با هدف تصمیم گیری درست و صحیح در لایحه بودجه ۱۴۰۱ خاطرنشان کرد: این نگاه منطقه ای و استانی مزایای بسیاری را به همراه دارد و قطعا در تغییر ساختار بودجه سازمان موثر و راهگشا خواهد بود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی اردبیل با بیان اینکه جمع بندی آمار و اطلاعات دقیق در مسیر توسعه استان برعهده سازمان است، گفت: همه ساله این آمار و اطلاعات در اختیار استاندار اردبیل و سایر مدیران قرار می گیرد تا با افق درست برنامه ریزی ها و هدفگذاری ها را انجام دهیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اردبیل گفت: ما ارتباط و تعامل تنگاتنگی را در مسیر توسعه استان با سایر دستگاه ها داریم و اطلاعات دقیقی را در تقویت زیرساخت ها و طرح های توسعه ای در اختیار سایر نهادها و دستگاه ها قرار می دهیم.

وی افزود: سازمان مدیریت و برنامه ریزی اردبیل به عنوان یک نهاد راهبردی تلاش می کند تا ظرفیت ها و توانمندی های شهرستان ها را احصا و در بخش های مختلف در اختیار فرمانداران و دستگاه های اجرایی قرار دهد که این امر با یک ترکیب مشخص در حوزه اشتغال انجام شده است.

دبیر شورای برنامه ریزی اردبیل ترکیب اشتغال استان را ۲۷ درصد در حوزه صنعت، ۴۰ درصد در حوزه خدمات و ۳۳ درصد در بخش کشاورزی اعلام کرد و گفت: در همه این بخش ها اصلی ترین رویکرد ما تقویت نظام بهره برداری و تولید است که به عنوان نمونه در بخش کشاورزی توسعه کشت گلخانه ای هدفگذاری شده است.

شایقی با بیان اینکه متوسط سرانه درآمد اردبیلی ها ۶۷ درصد میانگین کشوری است، اظهار کرد: درآمد پائین و تورم بالا در این استان معیشت را برای مردم سخت و دشوار کرده است.

وی میزان سرمایه گذاری خارجی را در این استان کمتر از ۱۶ میلیون دلار اعلام و خاطرنشان کرد: بانک ها به دلیل تبعیت از قوانین مصوب کشوری کمترین همکاری را در حوزه سرمایه گذاری دارند ولی ما از مدیران دستگاه های اجرایی خواسته ایم تا در مسیر توسعه استان مبنا را سند آمایش قرار داده و از صدور مجوزها خارج از این ضوابط و مقررات پرهیز کنند.

۷۱ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان اردبیل نیاز است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل در ادامه بیان کرد: پیش بینی تولید ناخالص داخلی در سال آینده برای این استان ۸.۱ است که هم در بخش کشاورزی و هم صنعت، معدن و خدمات ما نیاز مبرم به سرمایه گذاری بخش خصوصی داریم که تا ۷۱ هزار میلیارد تومان برآوردها در مسیر تحول استان اردبیل است.

شایقی تامین این منابع را از بودجه دولت، بخش خصوصی، تسهیلات بانکی، شرکت های دولتی، صندوق توسعه ملی و سهم شهرداری ها یادآور شد و بیان کرد: سهم سرمایه گذاری خارجی در این بخش ۱۵ میلیون دلار و مشارکت نهادهایی همچون بنیاد برکت، مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام و … پیش بینی شده است.

وی گفت: امسال فروش اموال در استان یک هزار میلیارد تومان پیش بینی شده که بخشی از آن تحقق یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل ضرورت توسعه صادرات را تا ۳۰۰ میلیون دلار یادآور شد و بیان کرد: در حال حاضر میزان صادرات ۱۹۱ میلیون دلار است که تقویت تجارت بین المللی و همچنین تکمیل طرح های پیشران اقتصادی برای استان بسیار ضروری و حیاتی به نظر می رسد.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا