• سه‌شنبه 18 آبان 1400 :: 12:40

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل از محکومیت و جریمه چهار میلیارد و ۴۶۸ میلیون ریالی یک شرکت تولیدی لوازم آرایشی و بهداشتی متخلف در اردبیل خبر داد.

داروخانه

 

علی رحیمی‌آذر گفت: بر اساس گزارش بازرسان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل مبنی عدم رعایت فرمول ساخت و تولید الکل محلول ضدعفونی کننده و کم فروشی پرونده‌ای در این خصوص تشکیل شد.

وی افزود: شعبه رسیدگی کننده با توجه به مستندات پرونده پس از احراز تخلف مبنی تقلیل درصد الکل بکار رفته در محصول، شرکت مذکور را به اتهام کم فروشی و عرضه کالای تقلبی به پرداخت مبلغ چهار میلیارد و ۴۶۸ میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم کرد.

او اظهار کرد: داروخانه‌ها و فروشندگان لوازم بهداشتی ، درمانی و تجهیزات پزشکی در استان زیر ذره‌بین تعزیرات هستند و به صورت مداوم بر نحوه عملکرد آنها نظارت می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل بیان کرد: تامین سلامتی مردم یکی از اولویت‌های مسئولان است و به خطر انداختن آن قابل اغماض نیست.

رحیمی‌آذر اضافه کرد: کم فروشی، خرید و فروش و حمل یا نگهداری کالا خارج از ضوابط تعیینی دولت تخلف محسوب می‌شود و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

وی پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و ادامه داد: برخورد با فرصت‌طلبان و سوء‌استفاده‌کنندگان و مفسدان اقتصادی از اولویت‌های دستگاه قضایی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *