• سه‌شنبه 18 آبان 1400 :: 12:22

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل گفت: 38 درصد مصرف سوخت خودروها در استان اردبیل به گاز طبیعی فشرده اختصاص دارد، بطوریکه مصرف این سوخت پاک در ۲۱۶ روز گذشته از سال 1400 نزدیک به ۱۴۰ میلیون متر مکعب بوده و در قیاس با مدت مشابه سال قبل ۵.۴ درصد رشد داشته است.

حجت مدنی

 

سید حجت مدنی اظهار کرد: استان اردبیل به لحاظ مصرف سی ان جی به عنوان سوخت خودرو جزو استان های پیشرو در کشور محسوب شده و میانگین مصرف این فرآورده در استان از میانگین کشور بالاتر است.

وی با اشاره به پتانسیل تولید گاز طبیعی فشرده در کشور تصریح کرد: تلاش شده سهم گاز طبیعی در سبد سوخت کشور افزایش یابد و از سوی دیگر با توجه به اینکه شبکه گاز در سراسر کشور گسترده شده امکان استفاده از این سوخت به عنوان سوخت خودروها وجود دارد.

مدنی افزود: با دارا بودن 69 باب جایگاه سی ان جی به طور میانگین روزانه ۶۴۸ هزار متر مکعب گاز طبیعی فشرده به خودروهای گازسوز در سراسر استان تحویل داده شده است.

نزدیک به ۲۹۰۰ خودروی عمومی در استان اردبیل‌‌‌ دو گانه سوز شد

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل گفت : از زمان آغاز اجرای طرح رایگان دو گانه سوز کردن خودروهای عمومی تاکنون نزدیک به دو هزار و ۹۰۰ دستگاه خودرو در سطح منطقه دوگانه سوز شد.

سید حجت مدنی در این باره گفت: تاکنون مالکان سه هزار و۵۲۵ دستگاه خودرو در سامانه GCR.NIOPDC.IR برای تبدیل به دو گانه سوز در سطح منطقه ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد دو هزار و ۸۸۰خودرو دو گانه سوز شدند و ۶۴۵ دستگاه خودروی دیگر در صف تبدیل هستند.

وی با اشاره به آغاز دو گانه سوز کردن خودروهای مسافر بر اینترنتی افزود: اولویت برای ماشین های مسافر بر شخصی پر مصرف بوده که فهرست اسامی این خودروها از سوی وزارت کشور به وزارت نفت اعلام شده و پیامک واجد شرایط بودن استفاده از این طرح به صاحبان خودرو ارسال خواهد شد.

وی اظهار داشت: احتمال دارد در سال ۱۴۰۰ این فرصت برای سایر مسافر بر های شخصی بر اساس اولویت پر مصرف بودن فراهم شود.

 

بنزین

 

سوخت پشتیبان نیروگاه سبلان در منطقه اردبیل تامین شد

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل با اعلام خبر فوق افزود: سوخت پشتیبان نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان اردبیل در دستور کار این شرکت قرار دارد.

سید حجت مدنی از ارسال بیش از ۱۰۵ میلیون لیتر نفتگاز در هفت ماهه گذشته به نیروگاه یاد شده خبر داد و گفت: تامین سوخت پشتیبان نیروگاه سبلان در دستور کار این شرکت قرار دارد و برای سوخت رسانی مطلوب و بی وقفه به این نیروگاه آمادگی کامل داریم.

مدیر منطقه در باره نفتگاز بخش غیر نیروگاهی تصریح کرد: مصرف نفتگاز در این بخش در بازه زمانی اشاره شده ۲۰۶ میلیون لیتر بوده که با آنالیز و قیاس با مدت مشابه سال قبل ۶.۸ درصد افزایش داشته است.

مدنی در پایان سوخت اصلی نیروگاه را گاز طبیعی و سوخت پشتیبان را نفتگاز اعلام کرد.

نزدیک به ۹۰۰۰ تن گاز مایع در استان اردبیل بصورت الکترونیکی توزیع شد

سید حجت مدنی با اعلام این خبر گفت: در هفت ماهه گذشته نزدیک به نه هزار تن گاز مایع در نواحی شش گانه استان بصورت الکترونیک توزیع شده است.

سید حجت مدنی درباره مدیریت الکترونیکی گاز مایع با زیر ساخت بانکی و اجرای مطلوب این طرح در منطقه اظهار کرد: در هفت ماهه کذشته هشت هزار و ۷۳۳ تن گاز مایع در این استان تامین و توزیع شده است که در قیاس با مدت مشابه سال قبل ۱۲ درصد کاهش داشته است.

مدیر منطقه هدف از اجرای این طرح را تامین رفاه شهروندان در راستای رعایت حقوق شهروندی، جلوگیری از عرضه خارج از شبکه و استفاده غیر مجاز از گاز مایع و نیز ساماندهی توزیع فرآورده‌های نفتی با استفاده از کارت بانکی سرپرست خانوار در همه شهرستانهای زیر پوشش اعلام کرد.

مدنی تاکید کرد : با اجرای این طرح، توزیع گاز مایع از طریق کارت بانکی که در سایت تجارت آسان به آدرس newtejaratasan.niopdc.ir ثبت نام شده است، اجرایی خواهد شد و افرادی که تاکنون در این سامانه ثبت نام نکرده اند، می توانند بدون واسطه و بصورت غیر حضوری، با مراجعه‌ به سایت تجارت آسان در این سامانه ثبت نام کنند و سیلندر گاز مایع مورد نیاز خود را با نرخ مصوب وزارت صمت از طریق کارتخوان و با دریافت رسید سوخت خریداری کنند.

 

سوخت بنزین

 

مدیر منطقه در پایان گفت: خرید سوخت فقط از طریق کارت بانکی میسر می باشد.

توزیع نزدیک به ۵۴۷ میلیون لیتر سوخت در استان اردبیل

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل گفت: در هفت ماهه گذشته نزدیک به ۵۴۷ میلیون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی مایع شامل بنزین، نفت سفید،نفتگاز و نفت کوره در منطقه اردبیل توزیع شد.

سید حجت مدنی درباره تامین و توزیع سوخت استان بیان کرد: این میزان فرآورده‌‌ در سال ۱۴۰۰ و از ابتدای سال تا پایان مهر ماه در استان اردبیل و دیگر مناطق زیر پوشش سوخت رسانی این منطقه مصرف شد که در قیاس با مدت مشابه سال قبل ۵.۵ درصد افزایش مشاهده می شود.

این مقام مسئول درباره مصرف سوخت بنزین اعم از معمولی، سوپر و یورو ۴، در بازه زمانی فوق نسبت به همین مدت در سال ۹۹ گفت: با آنالیز و قیاس ارقام مصرفی امسال و سال قبل افزایش 14 درصد داشته است.

وی تصریح کرد: مصرف نفتگاز (گازوئیل) هم در ۲۱۶ روز سال ۱۴۰۰ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، حکایت از برابری برداشت با سهمیه تعیین شده دارد.

مدنی از کاهش ۱۵ درصد نفت سفید و ۲۸درصد نفتکوره هم در همین مدت نسبت به سال 99 خبر داد و افزود: درصد میزان مصرف فرآورده‌های نفتی در مدت زمانی فوق در بخش های حمل و نقل 65 درصد، حرارتی 3 درصد، برق(نیروگاه) 19درصد، کشاورزی 10 درصد، صنایع و پروژه ها بترتیب 1و 2درصد اعلام کرد.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا