• پنج‌شنبه 27 آبان 1400 :: 01:50

تغذیه سالم که سرشار از انواع ویتامین‌ها و املاح مورد نیاز بدن باشد در تسکین معده درد عصبی مؤثر است.

معده

مشاوره کنترل استرس به شما کمک می‌کند تا ضمن شناسایی علل و عوامل استرس‌زای درونی و بیرونی، تکنیک‌های خودآرامی و مهارت کاهش و کنترل اضطراب را بیاموزید. برای کاهش درد معده می‌توانید روش‌های زیر را به کار بگیرید.

1. فعالیت‌های سبک ورزشی

یوگا

فعالیت‌هایی مانند یوگا و مدیتیشن با کاهش استرس، در بهبود درد معده عصبی مؤثر هستند. در این ورزش‌ها نحوه صحیح تنفس عمیق را آموزش می‌بینید و می‌توانید تمرکز بیشتری روی بدن و ذهنتان داشته باشید. همچنین یاد می‌گیرید که بین بدن و ذهن‌تان تعادل و ارتباط برقرار کرده و از تاثیری که افکار و هیجان‌هایتان دارند آگاه شوید.

2. تغذیه مناسب

لیمو

تغذیه سالم که سرشار از انواع ویتامین‌ها و املاح مورد نیاز بدن باشد در تسکین معده درد عصبی مؤثر است. دمنوش‌های بابونه، گل گاو زبان، سنبل الطیب، بادرنجبویه، زنجبیل، نعنا، لیمو، عصاره شیرین بیان در کاهش اسید معده و رفع دل پیچه مؤثر هستند. میوه، سبزیجات، آب کافی، غلات را به رژیم غذایی خود اضافه کنید و برخی مواد مانند سرخ کردنی‌ها، غذاهای چرب، گوشت قرمز، شیرینی‌ها، نوشابه را تا حد ممکن از برنامه غذایی خود حذف کنید.

3. داشتن تفریح و سرگرمی

دوستی کافی شاپ

با وجود مشغله‌های کاری، زمانی را برای استراحت و تفریح اختصاص دهید. یک راه ساده برای از بین بردن استرس این است که توجه خود را از مسائل تنش زا دور کنید و خود را به کارهای لذت بخش مشغول کنید. با سرگرمی‌های ساده، وقت گذراندن و لذت بردن از آن‌ها ذهن خود را از مسائل تنش زا دور کنید. در نتیجۀ آرامش و لذتی که کسب می‌کنید استرس روزانه کاهش پیدا می‌کند.

4. داروها مؤثر برای معده درد

داروی بیماری

برای تسکین برخی از عوارض ناشی از معده درد مانند حالت تهوع، اسهال یا افزایش اسید معده می‌توانید از داروهای مانند آلکا سلتزر، امترول، میلانتا، پپتو بیسمال، سیمیلاک، تامس و… تحت نظارت پزشک استفاده کنید. البته باید توجه داشته باشید که برای همیشه نمی‌توان دارو مصرف کرد چون هر دارویی عوارضی دارد.

منبع : https://etebarenovin.ir/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *