• شنبه 13 آذر 1400 :: 02:13

 مدیر عامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: با توجه به زودبازده درختان صنوبر در شرایط آب و هوایی مغان و همچنین به منظور استفاده از زمین‌ها مزرعه صنوبر در این شرکت ایجاد می شود.

صنوبر

مدیر عامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان از اجرای طرح توسعه کشت درختان صنوبر در این شرکت خبر داد.

اسدالله محسن زاده در بازدید از عملیات آماده‌سازی کاشت درختان صنوبر در کشت و صنعت مغان افزود: به منظور بهره‌برداری بهینه از زمین‌های شرکت و با توجه به سازگاری ارقام زودبازده درختان صنوبر در شرایط آب و هوایی منطقه مغان برنامه‌ریزی‌های لازم جهت کاشت این درخت انجام شده است.

درآمدی زایی با صنوبر در زمین های فاید کاربر

وی اظهار کرد: تامین چوب مورد نیاز همچنان بعنوان یکی از معضلات کشور شناخته می‌شود و به منظور درآمدزایی هرچه بیشتر تراس‌بندی و تسطیح زمین‌های فاقد کاربری زراعی جهت کاشت درختان صنوبر در حال اجراست.

محسن زاده ادامه داد: رشد درخت صنوبر بسیار سریع است و در صنعت کاغذسازی مورد استفاده واقع می‌شود و در ایجاد اشتغال مولد در صنعت زراعت چوب اهمیت بسزایی دارد.

مدیر عامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان ضمن تاکید بر استفاده از یافته‌های نوین تحقیقاتی در شرکت اظهار کرد: تحقیقات زیربنای تحولات مهم در تمامی بخش‌های یک جامعه بوده و به ویژه در بخش استراتژیک کشاورزی می‌تواند بعنوان راهگشای اساسی در دسترسی به اهداف دولت تمامی دست اندرکاران را یاری کرده و چشم انداز خوبی را در این بخش ترسیم کند.

وی گفت: در سال های اخیر نگاه ویژه ای به بخش تحقیقات شده و از تمامی امکانات و ظرفیت های موجود در این باره استفاده شده بطوری که شرکت هر سال بخشی از بهترین زمین های زراعی خود را به اجرای طرح های تحقیقاتی اختصاص و با مراکز تحقیقات کشاورزی و شرکت های مهم داخلی و خارجی همکاری تنگاتنگی دارد.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به بالا