• شنبه 13 آذر 1400 :: 02:13

 مدیر عامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: با توجه به زودبازده درختان صنوبر در شرایط آب و هوایی مغان و همچنین به منظور استفاده از زمین‌ها مزرعه صنوبر در این شرکت ایجاد می شود.

صنوبر

مدیر عامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان از اجرای طرح توسعه کشت درختان صنوبر در این شرکت خبر داد.

اسدالله محسن زاده در بازدید از عملیات آماده‌سازی کاشت درختان صنوبر در کشت و صنعت مغان افزود: به منظور بهره‌برداری بهینه از زمین‌های شرکت و با توجه به سازگاری ارقام زودبازده درختان صنوبر در شرایط آب و هوایی منطقه مغان برنامه‌ریزی‌های لازم جهت کاشت این درخت انجام شده است.

درآمدی زایی با صنوبر در زمین های فاید کاربر

وی اظهار کرد: تامین چوب مورد نیاز همچنان بعنوان یکی از معضلات کشور شناخته می‌شود و به منظور درآمدزایی هرچه بیشتر تراس‌بندی و تسطیح زمین‌های فاقد کاربری زراعی جهت کاشت درختان صنوبر در حال اجراست.

محسن زاده ادامه داد: رشد درخت صنوبر بسیار سریع است و در صنعت کاغذسازی مورد استفاده واقع می‌شود و در ایجاد اشتغال مولد در صنعت زراعت چوب اهمیت بسزایی دارد.

مدیر عامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان ضمن تاکید بر استفاده از یافته‌های نوین تحقیقاتی در شرکت اظهار کرد: تحقیقات زیربنای تحولات مهم در تمامی بخش‌های یک جامعه بوده و به ویژه در بخش استراتژیک کشاورزی می‌تواند بعنوان راهگشای اساسی در دسترسی به اهداف دولت تمامی دست اندرکاران را یاری کرده و چشم انداز خوبی را در این بخش ترسیم کند.

وی گفت: در سال های اخیر نگاه ویژه ای به بخش تحقیقات شده و از تمامی امکانات و ظرفیت های موجود در این باره استفاده شده بطوری که شرکت هر سال بخشی از بهترین زمین های زراعی خود را به اجرای طرح های تحقیقاتی اختصاص و با مراکز تحقیقات کشاورزی و شرکت های مهم داخلی و خارجی همکاری تنگاتنگی دارد.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا