• یکشنبه 14 آذر 1400 :: 12:29

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: با توجه به اشباع شهرک‌ها و نواحی صنعتی شهرستان گرمی، ایجاد شهرک صنعتی جدید در این شهرستان ضروری است که به‌دنبال مکان‌یابی آن هستیم.

کارخانه شهرک صنعتی

 

محمد اهلی در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی گرمی اظهار کرد: با توجه به اشباع شهرک‌ها و نواحی صنعتی شهرستان گرمی، ایجاد شهرک صنعتی جدید در این شهرستان ضروری است که به‌دنبال مکان‌یابی و تملک زمین مورد نظر هستیم.

وی افزود: در حال حاضر ۳ شهرک و ناحیه صنعتی در شهرستان گرمی وجود دارد که در ۲ شهرک گرمی و ناحیه شکرآب، زمین قابل واگذاری به سرمایه‌گذاران به پایان رسیده است و در ناحیه صنعتی بخش موران نیز آماده‌سازی زیرساخت‌ها امکان‌پذیر نیست.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل ادامه داد: در سالیان اخیر، حضور سرمایه‌گذاران در شهرک‌های صنعتی استان از رشد فزاینده‌ای برخوردار بوده است به نحوی که این موضوع در شهرستان گرمی کاملاً مشهود است.

واگذاری چند برابری زمین در شهرک‌های صنعتی استان اردبیل

اهلی عنوان کرد: یکی از علل استقبال سرمایه‌گذاران از شهرک‌های صنعتی، ایجاد زیرساخت‌ها و ارائه مشوق‌های سرمایه‌گذاری بوده که سبب واگذاری چند برابری زمین در این چند سال اخیر شده است.

وی با اشاره به شهرک غیردولتی شیرآلات قهرمان بیان کرد: این شهرک صنعتی با مساحت ۲۹ هکتار یکی از قطب‌های موفق تولید شیرآلات کشور است.

گفتنی است؛ در ۲ شهرک و ناحیه صنعتی گرمی و شکرآب با مجموع مساحت ۴۲ هکتار، تعداد ۴۲ قرارداد با سرمایه‌گذاران منعقد شده است که از این بین ۲۰ واحد تولیدی با اشتغال‌زایی ۳۵۰ نفر موفق به اخذ پروانه بهره‌برداری شده‌اند و مابقی قراردادها نیز در حال ساخت‌وساز واحدهای تولیدی خود هستند و همچنین ناحیه صنعتی موران نیز با مساحت ۳۲ هکتار در نقطه صفر مرزی این شهرستان قرار گرفته است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا