• سه‌شنبه 16 آذر 1400 :: 02:36

یکی از بیماری هایی که می تواند علائمی مشابه با علائم کرونا داشته باشد، تب کریمه کنگو است، از این رو شناخت شباهت ها و تفاوت های این دو بیماری حائز اهمیت بسیار است زیرا تاخیر در شناسایی این بیماری ها می تواند تاثیر منفی زیادی در روند درمان آنها داشته باشد.

مسمومیت

با گسترش اپیدمی کرونا، تقریبا همه مردم اطلاعات جامعی در مورد بیماری کوید ۱۹ دارند و علائم آن را کم و بیش می شناسند و در صورت بیماری، وجود آنها را در بدن خود به دقت رصد می نمایند اما علائم بیماری کرونا به گونه ای هستند که شباهت بسیار زیادی با علائم بیماری های دیگر از جمله آنفلوآنزا دارند. یکی دیگر از بیماری هایی که می تواند علائمی مشابه با علائم کرونا داشته باشد، تب کریمه کنگو است، از این رو شناخت شباهت ها و تفاوت های این دو بیماری حائز اهمیت بسیار است زیرا تاخیر در شناسایی این بیماری ها می تواند تاثیر منفی زیادی در روند درمان آنها داشته باشد.

علائم مشابه کرونا و تب کریمه کنگو عبارتند از:

تب ولرز
سرگیجه
بیحالی
نارسایی های ریوی و تنگی نفس
خستگی
گلودرد
حالت تهوع و استفراغ
بدن درد

بنابراین یکی از اقدامات بسیار مهم برای افرادی که در مناطق مشکوک به شیوع بیماری تب کریمه کنگو ساکن هستند، بررسی این بیماری در صورت بروز علائم بالا است. اگر مبتلا به علائم فوق هستید و تست کرونای شما منفی شده است حتما اقدامات پرخطر در ابتلا به تب کریمه کنگو مانند ذبح غیراصولی دام و استفاده از گوشت نیم پز و غیراستاندارد را بررسی نموده و علائم دیگر ابتلا به این بیماری را در خود پیگیری نمایید.

منبع : https://etebarenovin.ir/


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا