• سه‌شنبه 16 آذر 1400 :: 03:39

نمانیده اردبیل با اشاره به اینکه تحقق دولت الکترونیک به عنوان ابزار شفافیت به نتیجه مطلوب نرسیده است، گفت: امروز ۴۳ درصدروستاها فاقد اینترنت ثابت هستند و برخی استانها حتی از در زمینه آموزش و شبکه شاد مشکل دارند.

 اینترنت ثابت

آمار دسترسی به اینترنت ثابت تاسف بار است


نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه ارتباطات توزیع متناسب امکانات صورت نگرفته است به نحوی که امروز ۴۳ درصد روستاها فاقد اینترنت ثابت هستند.

سید کاظم موسوی در نشست علنی  در بررسی گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره تکالیف مقرر در قانون و برنامه‌های کلان، گفت: سهم اقتصاد دیجیتال ۳ درصد است در صورتی که در اسناد بالا دستی ۱۰ درصد پیش بینی شده است. این وزارتخانه ۷ درصد عقب است این موضوع باید حل شود.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم اضافه کرد: در جزء ۲ الی ۶ بند «ی» تبصره ۶ وزارت ارتباطات چقدر به تکلیف خود عمل کرد است؟ دیوان محاسبات نظر مناسبی در این زمینه ندارد. ظرفیت ارتباطات بر اساس گزارش دیوان محاسبات ناقص است و مناسب نیست علت آن چیست؟

ابزار شفافیت به نتیجه مطلوب نرسیده است

نماینده مردم اردبیل گفت: تحقق دولت الکترونیک به عنوان ابزار شفافیت به نتیجه مطلوب نرسیده است. پایگاه‌های اطلاعاتی دولت شفاف و مطابق با استاندارد نیست و اطلاعات برخی پایگاه‌ها قابل استناد نیست و فقط ۲۴ درصد پیشرفت مطلوب دارد.

وی تاکید کرد: توزیع متناسب امکانات در کشور در حوزه ارتباطات و در این وزارتخانه صورت نگرفته است به نحوی که امروز ۴۳ درصدروستاها فاقد اینترنت ثابت هستند و استانهای محروم کشور به ویژه سیستان و بلوچستان، گلستان، کردستان، آذربایجان غربی و اردبیل در زمینه آموزش و شبکه شاد مشکل دارند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا