• سه‌شنبه 16 آذر 1400 :: 03:39

نمانیده اردبیل با اشاره به اینکه تحقق دولت الکترونیک به عنوان ابزار شفافیت به نتیجه مطلوب نرسیده است، گفت: امروز ۴۳ درصدروستاها فاقد اینترنت ثابت هستند و برخی استانها حتی از در زمینه آموزش و شبکه شاد مشکل دارند.

 اینترنت ثابت

آمار دسترسی به اینترنت ثابت تاسف بار است


نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه ارتباطات توزیع متناسب امکانات صورت نگرفته است به نحوی که امروز ۴۳ درصد روستاها فاقد اینترنت ثابت هستند.

سید کاظم موسوی در نشست علنی  در بررسی گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره تکالیف مقرر در قانون و برنامه‌های کلان، گفت: سهم اقتصاد دیجیتال ۳ درصد است در صورتی که در اسناد بالا دستی ۱۰ درصد پیش بینی شده است. این وزارتخانه ۷ درصد عقب است این موضوع باید حل شود.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم اضافه کرد: در جزء ۲ الی ۶ بند «ی» تبصره ۶ وزارت ارتباطات چقدر به تکلیف خود عمل کرد است؟ دیوان محاسبات نظر مناسبی در این زمینه ندارد. ظرفیت ارتباطات بر اساس گزارش دیوان محاسبات ناقص است و مناسب نیست علت آن چیست؟

ابزار شفافیت به نتیجه مطلوب نرسیده است

نماینده مردم اردبیل گفت: تحقق دولت الکترونیک به عنوان ابزار شفافیت به نتیجه مطلوب نرسیده است. پایگاه‌های اطلاعاتی دولت شفاف و مطابق با استاندارد نیست و اطلاعات برخی پایگاه‌ها قابل استناد نیست و فقط ۲۴ درصد پیشرفت مطلوب دارد.

وی تاکید کرد: توزیع متناسب امکانات در کشور در حوزه ارتباطات و در این وزارتخانه صورت نگرفته است به نحوی که امروز ۴۳ درصدروستاها فاقد اینترنت ثابت هستند و استانهای محروم کشور به ویژه سیستان و بلوچستان، گلستان، کردستان، آذربایجان غربی و اردبیل در زمینه آموزش و شبکه شاد مشکل دارند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا