• چهارشنبه 24 آذر 1400 :: 08:55

سفید شدن رنگ موهای زنان با همدیگر متفاوت است یک مخرج مشترک میان آنها وجود دارد: رنگ اولیه موها هرچه که باشد، روند سفید شدن موها نهایتا موهای شما را تغییر می‌دهد و در اغلب موارد هم موها پس از پشت سر گذاشتن این روند ضخیم‌تر و زبرتر می‌شوند.

سفیدی مو

واقعیت این است که بافت و نوع موهای هر فرد که ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد، بر روند سفید شدن موها تاثیر نمی‌گذارد.

مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر این روند، فرایندهای پیری و عوامل ژنتیک هستند، درحالی که استرس مزمن و سیگار کشیدن هم دو عاملی هستند که می‌توانند سرعت فرایندهای پیری را افزایش دهند.

البته از این نکته هم نباید غافل شد که از بین‌ رفتن رنگدانه موها می‌تواند باعث تغییراتی در بافت موها شود. بنابراین درحالی که بافت فعلی موهای شما تاثیری بر روند سفید شدن آنها ندارد، اما موهای سفیدشده می‌توانند تغییراتی در بافت و نوع موها به‌وجود بیاورند.

در ادامه متخصصان بیشتر درباره این موضوع برای شما توضیح خواهند داد.

تغییر در بافت موها

سفیدی مو
درحالی که سفید شدن رنگ موهای زنان با همدیگر متفاوت است (موهای روشن به رنگ نقره‌ای روشن درمی‌آیند، اما موهای خیلی تیره به رنگ زغالی و خاکستری تبدیل می‌شوند)، یک مخرج مشترک میان آنها وجود دارد: رنگ اولیه موها هرچه که باشد، روند سفید شدن موها نهایتا موهای شما را تغییر می‌دهد و در اغلب موارد هم موها پس از پشت سر گذاشتن این روند ضخیم‌تر و زبرتر می‌شوند.

در موارد نادر، بافت موها پس از سفید شدن حالت نرم‌تر و نازک‌تری پیدا می‌کند، اگرچه این تغییر ارتباط کمتری به بافت اولیه موها دارد و بیشتر به عوامل ژنتیکی مرتبط است.

ملانین و سبوم

سفیدی مو
این تغییر بافت ناگهانی دلیل خاصی دارد. وقتی که تولید ملانین در بدن متوقف می‌شود، موها به رنگ نقره‌ای، خاکستری یا سفید درمی‌آیند و فولیکول‌ها نیز سبوم کمتری ترشح می‌کنند، درحالی که ترشح سبوم به‌عنوان یک چربی طبیعی برای آبرسانی به موها ضروری است.

درنتیجه، ‌موهای سفیدشده ذاتا خشک‌تر می‌شوند و بافت سیمی‌شکل، خشک‌تر و زبرتری پیدا می‌کنند. این تغییر به عواملی مانند ویژگی‌های ژنتیکی و بافت اولیه و طبیعی موها هم بستگی دارد.

منبع : etebarenovin.ir


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا