• چهارشنبه 24 آذر 1400 :: 09:33

روغن ذرت از آسیاب این دانه که منشاء آمریکایی دارد و یکی از محصولات اصلی در سراسر جهان است به دست می آید. ذرت اولین غله ای بود که دچار تغییرات مهم تکنولوژیکی در مردم شد.

روغن مایغ

کاربرد این روغن ها در کشورهای مختلف زیاد است ، چه برای چاشنی غذا و چه در فرآیندهای سرخ کردنی صنعتی و خانگی و یا کاربردهای متعدد آنها در قنادی.

روغن ذرت از آسیاب این دانه که منشاء آمریکایی دارد و یکی از محصولات اصلی در سراسر جهان است به دست می آید. ذرت اولین غله ای بود که دچار تغییرات مهم تکنولوژیکی در مردم شد. این به این دلیل است که با طیف گسترده ای از محیط ها سازگار شده است.

فرایند به دست آوردن این روغن از آسیاب مرطوب حاصل می شود که اجزای مختلف دانه یعنی کربوهیدرات‌ها،پروتئین‌ها و چربیها را در یک محیط آبی جدا می کند.

برای انجام این کار ، مغز ذرت در آب گوگرد داغ جوشانده می‌شود چون تا قبل از ورود به آسیاب ، هسته آن نرم شود. سپس قطعات نرم به آسیاب ها و جدا کننده ها می روند و در آنجا جوانه را جدا کرده و روغن را از آن استخراج می کنند.

ذکر این نکته ضروری است که مغز ذرت بین 3 تا 5 درصد روغن دارد که 25-30 درصد آن در جوانه وجود دارد.

ترکیب شیمیایی

به طور کلی روغن ذرت از 98٪ اسیدهای چرب اشباع نشده و سطوح پایین اسیدهای چرب اشباع شده تشکیل شده است. همچنین دارای مقادیر زیادی ویتامین E است که به آن خواص آنتی اکسیدانی می دهد.

اینها اصلی ترین چربی های اشباع نشده هستند:

اولئیک

لینولئیک (LA)

آلفا لینولنیک (ALA)

آیا روغن ذرت سالم است؟

ذرت

این نوع روغن به دلیل داشتن سطح بالای ویتامین E مزایای سلامتی زیادی را به همراه دارد. این ویتامین با جلوگیری از خراب شدن ثبات ایجاد می کند و از سایر اجزای روغن محافظت می کند. همچنین منبع اسیدهای چرب ضروری برای بدن است و حاوی سطوح پایین اسیدهای چرب اشباع و سطوح بالای آنتی اکسیدان های طبیعی است.

فواید سلامتی

محتوای بالای اسید لینولئیک مزایای بزرگی را ارائه می دهد زیرا برای بسیاری از عملکردها ضروری است:

سلامت پوست

یکپارچگی غشای سلولی

سیستم ایمنی بدن

سنتز ایکوزانوئیدها ، مورد نیاز برای عملکردهای قلبی عروقی و کلیوی و پیشگیری از بیماریهای خاص

آیا روغن ذرت یک انتخاب سالم است؟

روغن های خوراکی جزء اساسی رژیم هستند. تنوع و میزان مصرف این روغن ها به در دسترس بودن در هر کشور و منطقه بستگی دارد. تا آنجا که روغنهایی از ذرت ، آفتابگردان ، زیتون ، کلزا ، نارگیل و روغن سویا و بسیاری دیگر استخراج می شود.

منبع : etebarenovin.ir


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا