• شنبه 27 آذر 1400 :: 01:19

مدیرعامل مرکز نیکوکاری مهندسان هدف استان اردبیل گفت: در ایام کرونا بسته های معیشتی به ارزش بیش از 2 و نیم میلیارد تومان به نیازمندان اعطا شد.

مهندسان هدف

مهندسان هدف

پایگاه خبری اعتبار نوین: میمنت‌زاده در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این مرکز در سال 1396 با مجوز کمیته امداد خمینی(ره) استان اردبیل افتتاح شد، گفت: در زمان افتتاح مرکز 82 نفر مددجو از طریق کمیته امداد به ما معرفی شد. البته در ابتدا به صورت منطقه‌ای بودیم و محلات آخر غریبان، معجز، آقاکاظم و زینال تحت پوشش این مرکز بود.

وی با بیان اینکه در سال 1398 به مرکز شهرستانی و در سال 1399 به مرکز استانی تبدیل شدیم، افزود: در عرض یک سال 300 مدجو به مددجویان ما افزوده شد و در حال حاضر دارای 612 مددجو هستیم.

میمنت‌زاده با بیان اینکه در حال حاضر حدود 165 خانواده تحت پوشش در مرکز داریم که تحت پوشش هیچ یک از سازمان‌های حمایتی نیستند، تصریح کرد: با توجه به اینکه عنوان مرکز نیکوکاری ما مرکز نیکوکاری خیرین مهندسان است، اکثر اعضای هیات مدیره نیز از جامعه مهندسان استان هستند. در همین خصوص مصوبه‌ای از هیات مدیره داریم که تا سقف 120 مترمربع خدمات فنی و مهندسی رایگان در اختیار خانواده‌های تحت پوشش قرار می‌گیرد.

ارائه خدمات فنی و مهندسی رایگان به خانواده‌های تحت پوشش

مدیرعامل مرکز نیکوکاری مهندسان هدف استان اردبیل با اشاره به استفاده از ظرفیت خیرین در ساخت واحدهای مسکونی برای نیازمندان، ادامه داد: در همین راستا اقدام به ساخت و تحویل 17 واحد مسکونی با تفاهم‌نامه کمیته امداد و مرکز نیکوکاری با پوشش خیرین شده است. در حال حاضر شش واحد مسکونی در حال احداث داریم که امید می‌رود تا 22 بهمن سالجاری سه واحد مسکونی و تا پایان سالجاری سه واحد مسکونی دیگر به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه در یک سال گذشته در منطقه انگوت 7 واحد مسکونی، در منطقه ارشق 2 واحد مسکونی، در منطقه فولادلو 2 واحد مسکونی به بهره‌برداری رسیده و یا در آستانه بهره‌برداری هستند، اضافه کرد: در خصوص سیستم گرمایشی واحدهای مسکونی که کمیته امداد برای مددجویان در مسکن مهر میراشرف تهیه کرده بود نیز 47 سیستم گرمایشی پکیج و رادیاتور توسط مرکز نیکوکاری تهیه و نصب شد.

میمنت‌زاده گفت: در بخش عنبران شهرستان نمین از لحاظ مسکن یک مورد و از لحاظ سرویس بهداشتی و حمام 27 مورد با تفاهم‌نامه کمیته امداد در اختیار مددجویان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: از زمان افتتاح مرکز تاکنون از لحاظ آموزشی، فرهنگی برای دانش آموزان تحت پوشش نیز اقداماتی از جمله توزیع بسته‌های آموزشی صورت گرفته است. همچنین در زمینه بهداشت و درمان، 283 میلیون تومان خدمات بهداشتی و درمانی به مددجویان ارائه شده است.

مدیرعامل مرکز نیکوکاری مهندسان هدف استان اردبیل با بیان اینکه 2 میلیارد و 630 میلیون تومان نیز در حوزه کمک معیشتی فعالیت داشتیم، ادامه داد: با شیوع ویروس کرونا در خصوص کمک به کادر درمان نیز ماسک، شیلد و گان توزیع داشتیم.

وی با بیان اینکه بسته‌های غذایی نیز به صورت ماهانه برای افراد تحت پوشش مرکز توزیع می‌شود، گفت: برای شب یلدا نیز برنامه ویژه‌ای داریم تا بسته‌های غذایی و سایر مواد لازم در اختیار مددجویان قرار گیرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا