• یکشنبه 28 آذر 1400 :: 06:05

در شرایط کرونایی فعلی مصرف لیموشیرین به دلیل وجود آنتی اکسیدان ها و خاصیت آن در تقویت سیستم ایمنی بدن توصیه می شود.

سرماخوردگی

یک کارشناس تغذیه در تشریح خواص لیموشیرین، از این میوه پاییزی به عنوان یک میوه موثر برای افزایش و تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابله با بیماری هایی مانند کرونا و سرماخوردگی یاد کرد.

علی اشرف رشیدی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه لیموشیرین از خانواده مرکبات است، گفت: این میوه منبع غنی از آهن و مس بوده و به مقدار زیادی پیش ساز ویتامین A را در خود دارد.

وی افزود: همچنین این میوه منبع غنی ویتامین C بوده که می تواند در سم زدایی بدن و کاهش آلودگی های محیط در بدن و نیز کاهش استرس کمک کند.

این کارشناس تغذیه ویتامین C را یک ویتامین محلول در آب دانست و افزود: به همین علت بدن نمی تواند این نوع ویتامین را ذخیره کند و نیاز است که این نوع ویتامین روزانه در برنامه غذایی قرار گیرد و در فصول سرد سال لیموشیرین می تواند منبع خوبی برای تامین این نوع ویتامین باشد.

رشیدی به آنتی اکسیدان های موجود در لیموشیرین هم اشاره کرد و افزود: وجود این آنتی اکسیدان‌ها موجب کاهش التهاب در فرد شده و به تقویت سیستم ایمنی هم کمک می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط کرونایی فعلی مصرف لیموشیرین به دلیل وجود آنتی اکسیدان ها و خاصیت آن در تقویت سیستم ایمنی بدن توصیه می شود.

رشیدی خاطرنشان کرد: وجود همین آنتی اکسیدان ها بدن را در برابر عفونت هم مقاوم می کند و می تواند از شدت علائم بیماری سرماخوردگی هم بکاهد و به همین خاطر توصیه می شود افراد در هنگام سرماخوردگی لیموشیرین مصرف کنند.

منبع : etebarenovin.ir


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به بالا