• دوشنبه 06 دی 1400 :: 11:12

مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: راهگذرهای آزمایشی جدید می‌توانند پلی بین اردبیل و کشورهای اروپایی باشند و صادرات محصولات اردبیل به کشورهای اروپایی را افزایش دهند.

گمرک بیله‌سوار

 

کلیم‌الله وثوقی اظهار کرد: کریدورهای ترانزیتی مسیرهای متعددی برای واردات و صادرات محصولات هستند و از همین رو یک کریدور آزمایشی جدید به زودی در شهرستان بیله‌سوار شروع به کار خواهد کرد.

وی افزود: از دیرباز با کشورهای ترکیه، ارمنستان و آذربایجان مراودات و تبادلاتی داشته‌ایم. اکنون با شروع به فعالیت این راهگذر می‌توانیم از مسیر خطی آذربایجان و سپس «بندر باتومی» گرجستان، به وسیله کشتی، محصولات را به بلغارستان و سایر کشورهای اروپایی صادر کنیم.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل بیان کرد: در مقطع فعلی، این راهگذر شروع به فعالیتی نداشته و برای انجام مراحل آزمایشی و شناسایی نقاط قوت و ضعف، ۳ کامیون از مبدا تبریز به این راهگذر اعزام شده‌اند که در روزهای آتی نتیجه این صادرات و کیفیت کار اعلام خواهد شد.

وثوقی در ارتباط با اهمیت استان اردبیل و بیله‌سوار در مورد راهگذر گفت: این راهگذر می‌تواند در شرایط سخت کشور، یک وسیله مناسب برای دور زدن تحریم‌ها باشد،علاوه بر آن، نباید از اهمیت ویژه آن در استان اردبیل به‌ویژه اشتغال‌زایی در بیله‌سوار و صادرات محصولات استان به خارج از کشور بی‌اعتنا بود.

گمرک بیله‌سواردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا