• دوشنبه 06 دی 1400 :: 03:47

مواد تشکیل دهنده شیر زردچوبه دارای خواص ضد التهابی قوی هستند

زردچوبه

شیر زردچوبه که به نام «شیر طلایی» نیز شناخته می‌شود یک نوشیدنی هندی است که طی سالیان اخیر در فرهنگ‌های غربی نیز از محبوبیت زیادی برخوردار شده است. شیر زردچوبه یک نوشیدنی با رنگ زرد روشن است و به طور سنتی با گرم کردن شیر گاو یا یک شیر گیاهی همراه با زردچوبه و ادویه‌های دیگر مانند دارچین و زنجبیل تهیه می‌شود.

این نوشیدنی به دلیل فواید بسیاری که برای سلامتی ارائه می‌کند، مورد توجه قرار گرفته و اغلب به عنوان گزینه‌ای برای تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌هایی مانند سرماخوردگی استفاده می‌شود. در ادامه با برخی فواید شیر زردچوبه که از پشتیبانی علمی برخوردار هستند، بیشتر آشنا می شویم.

زردچوبه ماده کلیدی در شیر طلایی است که یک ماده غذایی محبوب در آشپزی آسیایی محسوب می‌شود.

کورکومین، ترکیب فعال موجود در زردچوبه، قرن‌هاست که در پزشکی سنتی هندی به دلیل خواص آنتی اکسیدانی قوی خود استفاده می‌شود.
آنتی اکسیدان‌ها ترکیباتی هستند که با آسیب سلولی مبارزه کرده و از بدن انسان در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می‌کنند.

آنها برای عملکرد سلول‌های بدن ضروری هستند و مطالعات نشان می‌دهد که رژیم‌های غذایی سرشار از آنتی اکسیدان‌ها ممکن است به کاهش خطر عفونت و بیماری کمک کنند.

بیشتر دستور العمل های شیر زردچوبه حاوی دارچین و زنجبیل نیز هستند که هر دو دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند.

در هند، شیر زردچوبه اغلب به عنوان یک درمان خانگی علیه سرماخوردگی استفاده می‌شود. در حقیقت، این نوشیدنی به دلیل خواص تقویت کننده سیستم ایمنی بدن مورد توجه قرار گرفته است.

مطالعات آزمایشگاهی نشان می‌دهد که کورکومین دارای خواص ضد باکتری، ضد ویروسی و ضد قارچی است که ممکن است به پیشگیری و مبارزه با عفونت‌ها کمک کند.

اگرچه نتایج این قبیل مطالعات امیدوارکننده هستند اما در حال حاضر شواهد قطعی درباره این که شیر زردچوبه عفونت‌ها را در انسان کاهش می‌دهد، وجود ندارد..

مواد تشکیل دهنده شیر زردچوبه دارای خواص قوی آنتی‌اکسیدانی و ضد التهابی هستند که ممکن است سیستم ایمنی بدن انسان را تقویت کند.مواد تشکیل دهنده شیر زردچوبه دارای خواص ضد التهابی قوی هستند.

تصور می‌شود که التهاب مزمن نقش مهمی در بیماری‌های مزمن از جمله سرطان، سندرم متابولیک، آلزایمر و بیماری قلبی ایفا می‌کند. به همین دلیل، رژیم‌های غذایی سرشار از ترکیبات ضد التهابی ممکن است خطر این شرایط را کاهش دهند.

منبع : etebarenovin.ir


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به بالا