• سه‌شنبه 07 دی 1400 :: 12:38

سرپرست اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل حداقل مدت بیمه‌پردازی برای استفاده از بیمه بیکاری را اعلام کرد.

بیکاری

 

بهروز رحیم‌زاده در جلسه بررسی پرونده‌های بیمه بیکاری اظهار کرد: پرداخت مقرری بیمه بیکاری مشمول بیمه‌شدگانی است که بدون میل و اراده از کار بیکار شده‌اند.

وی با اشاره به این‌که حق بیمه بیکاری به میزان ۳ درصد مزد بیمه شده است که توسط کارفرما پرداخت می‌شود، افزود: بیمه‌شده قبل از بیکار شدن باید حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد و همچنین بیمه‌شده مکلف است ظرف ۳۰ روز از تاریخ بیکاری با مراجعه به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان، آمادگی خود را برای اشتغال به کار مجدد از شغل تخصصی یا مشابه اعلام کند.

سرپرست اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل ادامه داد: بیمه‌شدگانی که به‌علت بروز حوادث قهریه و غیرمترقبه از قبیل سیل، زلزله، آتش‌سوزی و… بیکار می‌شوند، بدون در نظر گرفتن ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه می‌توانند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کنند.

در صورت اشتغال مجدد حداکثر ۱۵ روز فرصت اعلام وجود دارد

رحیم‌زاده تصریح کرد: مدت پرداخت مقرری از زمان برخورداری از مزایای بیمه بیکاری برای مجردین حداقل ۶ ماه و حداکثر ۳۶ ماه و برای متأهلین یا متکلفین حداقل ۱۲ ماه و حداکثر ۵۰ ماه بر اساس سابقه کلی پرداخت حق بیمه است.

وی گفت: دریافت‌کننده مقرری بیمه بیکاری مکلف است در صورت اشتغال مجدد حداکثر طی ۱۵ روز از تاریخ اشتغال مراتب را به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان‌ها اعلام کند.

سرپرست اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اظهار کرد: تمام مشمولین قانون کار و کشاورزان مشمول قانون تأمین اجتماعی، می‌توانند از مزایای قانون بیمه بیکاری استفاده کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به بالا