• سه‌شنبه 07 دی 1400 :: 06:06

بر اساس یافته های تیم مطالعاتی، ترتیب علائم کرونا، تحت تأثیر منطقه، آب و هوا، سن بیمار یا سایر شرایط سلامتی قرار نگرفته و محققان نتوانستند پاسخ دقیقی برای این پرسش ارائه کنند که آیا ترتیب علائمی که در طول امواج اولیه همه ‌گیری رخ داده است برای انواع فعلی نیز یکسان است یا خیر

کرونای ریه

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد دلیل اصلی گسترش سریع ویروس کرونا بین افراد چیست.؟ در این مطالعات پژوهشگران با بررسی روند گسترش سویه های ویروس کرونا ازموج اول و آغاز این همه ‌گیری در ایالات متحده دریافتند که این بیماری با شدتی بسیار سریع تر از سایر بیماری های ویروسی گسترش یافت و دلیل این موضوع نیز چندان پیچیده نیست زیرا مطالعات نشان می دهد علائم بیماری اغلب با سرفه شروع می ‌شد.

محققان در این رابطه توضیح دادند که احتمالاً افراد مبتلا به کرونا قبل از ظهور سایر علائم و نشانه های بیماری همچون تب و بدن درد و … شروع به سرفه کردن نموده و این موضوع باعث می شود ویروس طی روزهای ابتدایی ابتلا توسط فرد بیمار در محیط اطراف وی پخش شود.

جوزف لارسن، نویسنده این مطالعه، در بیانیه خبری دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در این رابطه گفت: مطالعه ترتیب احتمالی علائم ممکن است درک ما را از نحوه گسترش سویه های کرونا افزایش دهد و تحقیقات آینده و مراقبت های بهداشتی را در مورد چگونگی احتمال ابتلا به بیماری در افراد شکل دهد.

باید در نظر داشت که کووید- ۱۹ اغلب از طریق قطرات تنفسی، مانند ذراتی که هنگام سرفه کردن فرد از بدن دفع می شود، منتقل می شود. در این میان نکته بسیار جالب توجهی به دست آمده که نشان دهنده تاثیر جغرافیا و نژاد در علائم کرونا است، زیرا به گفته محققان، برخلاف ایالات متحده، افرادی که در چین به کرونا مبتلا شدند ابتدا دچار تب و شده و سپس علائمی مانند سرفه در آن ها ظاهر می شد.به گزارش خبرگزاریsinapress،از سوی دیگر آمارهای پزشکی نشان می دهد در برخی از کشورها مانند ژاپن گروهی از مردم ابتدا با سرفه وارد سیکل بیماری شده و گروهی با تب این روند را آغاز می کردند.

بر اساس یافته های این تیم مطالعاتی، ترتیب علائم کرونا، تحت تأثیر منطقه، آب و هوا، سن بیمار یا سایر شرایط سلامتی قرار نگرفته و محققان نتوانستند پاسخ دقیقی برای این پرسش ارائه کنند که آیا ترتیب علائمی که در طول امواج اولیه همه ‌گیری رخ داده است برای انواع فعلی نیز یکسان است یا خیر. به پیتر کوهن، سرپرست این تیم پژوهشی در خاتمه توضیحات خود گفت: با ظهور انواع جدید و احتمال بومی شدن کووید-۱۹ در جمعیت، مهم است که محققان همچنان نشان دهند که چگونه انواع ویروس بر پیشرفت علائم و بیماری در افراد و جمعیت ها تأثیر می گذارد.

شرح کامل این پژوهش و یافته های به دست آمده از آن در آخرین شماره مجله تخصصی PLOS Computational Biology منتشر شده است.

منبع : etebarenovin.ir


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا