• جمعه 10 دی 1400 :: 08:19

صحبت‌کردن در مورد چیزهای عادی و معمولی برای افراد باهوش سخت و چالش‌برانگیز است. دلیل این موضوع آن است که مغزتان پر از ایده‌های عالی است.

زندگی شاد و رفاه

اگر شما فرد به‌شدت باهوشی باشید، گاهی عدم درک دیگران باعث می‌شود تنها بمانید. در ادامه به مهم‌ترین دغدغه‌های افراد باهوش در مقابل افراد معمولی اشاره می‌کنیم.

به نظر اکثر مردم افراد باهوش جزو دسته ابرانسان‌ها هستند؛ چرا که مغزشان در تمام شرایط زندگی به کمک‌شان می‌آید و لازم نیست با دغدغه‌های آدم‌های عادی سروکله بزنند! با این حال واقعیت متفاوت است و مهم نیست که یک نفر چقدر باهوش باشد، بالاخره هر چه نباشد او هم انسان است.

این افراد با مسائلی متفاوت از دیگران سروکله می‌زنند اما با این حال این مسائل هم چالش‌برانگیز و سخت هستند.

۱- صحبت‌های کوتاه حوصله‌تان را سر می‌برد

دوستی کافی شاپ

صحبت‌کردن در مورد چیزهای عادی و معمولی برایتان سخت و چالش‌برانگیز است. دلیل این موضوع آن است که مغزتان پر از ایده‌های عالی است.

موضوعاتی که احتمالاً به آنها علاقه‌مند هستید شامل علم، هنر، فلسفه و غیره می‌شوند. این مسئله باعث می‌شود که حس کنید در گفتگوی کوتاه گیر افتاده‌اید و وقت‌تان دارد هدر می‌رود! تمام چیزی که شما می‌خواهید فردی از لحاظ ذهنی شبیه به شماست که بتوانید در مورد مسائل مهم با هم حرف بزنید.

۲- بیش از آن که حرف بزنید فکر می‌کنید

زنان شاغل برنامه نویس

از آنجا که مغزتان طوری آموزش دیده که به دنبال راه حل‌ها و پاسخ‌های احتمالی به یک مشکل باشد، شاید نسبت به یک فرد معمولی بیشتر طول بکشد تا نظرتان را در مورد یک چیز ابراز کرده یا نتیجه گیری کنید. علاوه بر این، اگر کاملاً مطمئن نباشید که جواب‌تان درست بوده یا فکرتان عالی است، ممکن است اصلاً حرفی نزنید. اما مشکل اینجاست که دیگران با نحوه تفکر و واکنش شما آشنا نیستند و ممکن است فکر کنند شما گیج و عجیب یا درونگرا هستید یا اصلاً به موضوع علاقه‌ای ندارید.

۳- کارتان به‌سرعت حوصله‌تان را سر می‌برد

برنامه نویس کامپیوتر

نیاز مغزتان برای مدام به چالش کشیده‌شدن و دادن ایده‌های بکر می‌تواند شغلی را که زمانی برایتان هیجان‌انگیز بوده، عادی و خسته‌کننده کند. این موضوع می‌تواند باعث شود که مدام شغل عوض کنید یا کارهایتان را به تاخیر انداخته و رئیس‌تان را عصبانی کنید.

منبع : etebarenovin.ir


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا