• شنبه 11 دی 1400 :: 03:42

مراقبت از گربه کمک می‌کند تا همه افراد اطراف خود را از خطر بیماری‌های متعدد و خطرناکی که ایجاد می‌کنند محافظت کنند.

بارداری

نگهداری از گربه ها سبب نازایی نمیشود، زیرا گربه‌ها علیرغم تاثیر واضحی که بر جنین دارند به ویژه در ماه‌های اول بارداری به هیچ وجه باعث عقیمی نمی‌شوند. چند مجله بین‌المللی تاثیر گربه بر روی جنین در داخل رحم را از نظر نابینایی منتشر کرده اند؛ البته برخی بیماری‌ها وجود دارند که زنان باردار را ملزم می‌کند از انواع گربه‌ها دوری کنند تا بر فرزند آنهااثر منفی نگذارند.

علائم بیماری‌های منتقله از طریق گربه

سگ و گربه

علائم زیادی در همه افراد مبتلا به این بیماری‌های خطرناکی که گربه‌ها به انسان منتقل می‌کنند، ظاهر می‌شود و این علائم را می‌توان به شرح زیر خلاصه کرد:

– بزرگ شدن قابل مشاهده غدد لنفاوی
– تاری دید به دلیل برخی بیماری‌های شبکیه چشم
– عفونت با برخی از اسپاسم‌های عصبی، به ویژه در انتهای بدن
– بثورات در سراسر بدن

چگونه از گربه‌ها در خانه مراقبت کنیم؟

مراقبت از گربه کمک می‌کند تا همه افراد اطراف خود را از خطر بیماری‌های متعدد و خطرناکی که ایجاد می‌کنند محافظت کنند.
تمیز کردن جعبه زباله: صاحبان گربه‌ها باید به طور روزانه جعبه زباله گربه‌ را تمیز کنند و این کار با پوشیدن دستکش و استفاده از بیل انجام می‌شود تا با دست به این بستر نرسد و خانم باردار باید کاملا از این کار دوری کند.
واکسیناسیون: گربه‌ها باید واکسن‌های خود را در زمان‌های مشخص شده انجام دهند، زیرا این واکسن‌ها به محافظت از آن‌ها در برابر بیماری‌های عفونی جدی که درمان آن دشوار است کمک می‌کند.
معاینات دوره‌ای: معاینه پزشکی باید بر روی گربه‌هایی که از آن‌ها مراقبت می‌کنید به طور مداوم انجام شود و این به تشخیص زودهنگام بیماری‌هایی که آن‌ها از آن رنج می‌برند، کمک می‌کند.

منبع : etebarenovin.ir


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به بالا