• دوشنبه 13 دی 1400 :: 12:42

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: برای ۳ هزار نفر از مددجویان تحت حمایت در ۹ ماهه سال‌جاری اشتغال پایدار ایجاد شده است تا بتوانند با تکیه بر توانایی‌های خود به خودکفایی برسند.

اشتغال در کارخانه یخچال

 

حسین دشتی با اشاره به اینکه مددجویان تحت حمایت پس از فراگیری آموزش‌های لازم شغلی وارد بازار کار می‌شوند، اظهار کرد: ۳ هزار نفر از مددجویان در سال‌جاری پس از شرکت در دوره‌های آموزشی و دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه، شغل مورد نظر خود را ایجاد کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال پایدار به رفع مشکلات گسترده خانوار تحت حمایت کمک می‌کند، افزود: کار و فعالیت، موجب شکوفایی استعدادهای نهفته مددجویان شده و تاثیر بسزایی در کیفیت زندگی آنها دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل تاکید کرد: کمیته امداد به دنبال پایدارسازی فرصت‌های شغلی و کسب درآمد مناسب برای اقشار آسیب‌پذیر است و به هیچ عنوان پس از پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی، پرونده مددجویان بسته نمی‌شود و تا زمانی که آنها به خودکفایی کامل برسند از خدمات این نهاد بهره‌مند هستند.

دعوت از کارآفرینان برای همکاری با کمیته امداد

وی با بیان اینکه یک هزار مددجو از طریق طرح «راهبری شغلی» وارد عرصه کار شده‌اند، تصریح کرد: طرح راهبری، کارآفرین محور است که مددجویان در خصوص تولید، فروش، بازاریابی و تهیه نهاده‌های تولید با کارفرمایان همکاری دارند و زیر نظر آنها مشغول به کار و فعالیت می‌شوند.

دشتی تشریح کرد: یکی از اهداف بسیار مهم در بحث «راهبران شغلی» بهره‌گیری از توان علمی و عملی کارآفرینان است و در همین راستا از کارآفرینان و صاحبان مشاغل خواستاریم با بهره‌گیری از ظرفیت مددجویان تحت حمایت به فعالیت‌های خود گسترش دهند.

پرداخت تسهیلات به کارفرمایان در ازای استخدام مددجویان

وی اضافه کرد: در این زمینه نیز کمیته امداد بسته‌های تشویقی مناسبی را در نظر گرفته است و به ازای هر یک از مددجویان که توسط کارفرمایان مشغول به کار شوند، یک‌صد میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در اختیار کارفرما قرار می‌گیرد.

‌ مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه پرداخت حق بیمه مددجویان به مدت حداقل دو سال از دیگر بسته‌های تشویقی این نهاد به کارفرمایان است، بیان کرد: در مناطق محروم، کارفرمایان می‌توانند از هر دو بسته تشویقی کمیته امداد بهره‌مند شوند.

وی به آموزش فنی و تخصصی به ۲ هزار و ۲۰۰ نفر از مددجویان اشاره کرد و ادامه داد: خانوار تحت حمایت قبل از معرفی به کارفرمایان، آموزش‌های لازم شغلی را فرا می‌گیرند که این امر موجب بهره‌وری بالا و پیشبرد اهداف تولیدات کارخانه و یا سایر محصولات می‌شود.

دشتی کاریابی برای ۱۵۱ مددجو را از دیگر فعالیت‌های این نهاد برشمرد و گفت: در قالب طرح «هدایت شغلی» می‌کوشیم تا مددجویان بیشتری به بازار کار معرفی شوند که در این زمینه نیز کارفرمایان با بهره‌گیری از بسته‌های تشویقی می‌توانند برنامه‌های خود را توسعه دهند.

مددجودیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا