• سه‌شنبه 14 دی 1400 :: 12:12

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل از اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای احداث باند دوم قطعات یک تا چهار جاده اردبیل-سرچم خبر داد.

اردبیل-سرچم

اعتبار جاده اردبیل-سرچم


داود شایقی بیان کرد: این اعتبار از محل ماده ۵۶ با همکاری وزارت راه و شهرسازی، شرکت مادرتخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و بانک صادرات ایران پرداخت خواهد شد و مقرر شده با اختصاص این اعتبار از محل ماده ۵۶ بالغ بر ۵۸ کیلومتر از مسیر اردبیل-سرچم تبدیل به دوبانده شود.

وی با بیان اینکه شرکت مادرتخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور متولی اصلی پرداخت این اعتبار است افزود: همچنین برای طرح بهسازی راه اصلی نمین – آستارا، پونل و اردبیل – سرچم نیز از این محل اعتبار قابل قبولی اختصاص می یابد.

شایقی از تامین اعتبار احداث پروژه‌های بزرگراهی در مناطق مختلف با هدف بهبود وضعیت جاده‌ای این استان خبرداد و گفت:منابع مالی ۷۵۰ کیلومتر از راه‌های مواصلاتی استان برای تبدیل به بزرگراه از منابع ملی و ردیف بودجه سالانه قابل تامین است و سازمان برنامه و بودجه هم در این زمینه همکاری نزدیکی دارد.

وی بیان کرد: با افزایش ۲۰ برابری اعتبارات در حوزه راه‌سازی در چهار سال اخیر بیش از سه هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته تا توسعه بزرگراه‌ها در استان اردبیل شتاب گیرد.

تامین اعتبار لازم در پروژه کلور –درام شهرستان خلخال گفت: بانک مسکن با تامین یک هزار میلیارد ریال اعتبار در اجرای این پروژه اقدام کرده تا احداث این مسیر توسعه و شتاب بیشتری بگیرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل ادامه داد: برای احداث این مسیر علاوه بر یک هزار میلیارد ریال فاینانس بانک مسکن قرار است از محل منابع ملی جهش تولید و توازن نیز ۵۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای این پروژه در نظر گرفته شود.

استان اردبیل ۱۸۵ کیلومتر بزرگراه، ۷۱۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۰۲ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی دارد.


داود شایقی

اردبیل-سرچم

اعاردبیل-سرچمتباردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا