• سه‌شنبه 14 دی 1400 :: 12:12

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل از اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای احداث باند دوم قطعات یک تا چهار جاده اردبیل-سرچم خبر داد.

اردبیل-سرچم

اعتبار جاده اردبیل-سرچم


داود شایقی بیان کرد: این اعتبار از محل ماده ۵۶ با همکاری وزارت راه و شهرسازی، شرکت مادرتخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و بانک صادرات ایران پرداخت خواهد شد و مقرر شده با اختصاص این اعتبار از محل ماده ۵۶ بالغ بر ۵۸ کیلومتر از مسیر اردبیل-سرچم تبدیل به دوبانده شود.

وی با بیان اینکه شرکت مادرتخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور متولی اصلی پرداخت این اعتبار است افزود: همچنین برای طرح بهسازی راه اصلی نمین – آستارا، پونل و اردبیل – سرچم نیز از این محل اعتبار قابل قبولی اختصاص می یابد.

شایقی از تامین اعتبار احداث پروژه‌های بزرگراهی در مناطق مختلف با هدف بهبود وضعیت جاده‌ای این استان خبرداد و گفت:منابع مالی ۷۵۰ کیلومتر از راه‌های مواصلاتی استان برای تبدیل به بزرگراه از منابع ملی و ردیف بودجه سالانه قابل تامین است و سازمان برنامه و بودجه هم در این زمینه همکاری نزدیکی دارد.

وی بیان کرد: با افزایش ۲۰ برابری اعتبارات در حوزه راه‌سازی در چهار سال اخیر بیش از سه هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته تا توسعه بزرگراه‌ها در استان اردبیل شتاب گیرد.

تامین اعتبار لازم در پروژه کلور –درام شهرستان خلخال گفت: بانک مسکن با تامین یک هزار میلیارد ریال اعتبار در اجرای این پروژه اقدام کرده تا احداث این مسیر توسعه و شتاب بیشتری بگیرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل ادامه داد: برای احداث این مسیر علاوه بر یک هزار میلیارد ریال فاینانس بانک مسکن قرار است از محل منابع ملی جهش تولید و توازن نیز ۵۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای این پروژه در نظر گرفته شود.

استان اردبیل ۱۸۵ کیلومتر بزرگراه، ۷۱۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۰۲ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی دارد.


داود شایقی

اردبیل-سرچم

اعاردبیل-سرچمتباردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا