• پنج‌شنبه 16 دی 1400 :: 06:33

یکی از راه های جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی داشتن رژیم غذایی مناسب است.بادام مسیرهای خونی را در رگ ها پاک می کند و باعث سلامت قلب می شود

قلب

بیماری های قلبی عروقی از شایع ترین بیماری ها در جهان است. این بیماری خطر مرگ را به همراه دارد. عادات تغذیه ای و ورزشی که در سنین پایین به دست می آید یکی از روش های پیشگیری از این بیماری ها است. همچنین برخی غذاها و سبزیجات در زمینه درمان گیاهی برای رفع انسداد عروق، مفید هستند. در این مقاله به مهمترین آنها اشاره شده است.

۱.درمان گیاهی رفع انسداد عروق با روغن زیتون

قلبی

روغن زیتون یکی از مواد مغذی کلیدی برای زندگی سالم است. مصرف منظم این روغن خطر ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی را تا ۵۰ درصد کاهش می دهد. روغن زیتون به لطف آنتی اکسیدان های موجود، از قلب محافظت می کند و همچنین بیماری هایی مانند فشار خون را از بین می برد.

بادام

قلبی

بادام مسیرهای خونی را در رگ ها پاک می کند و باعث سلامت قلب می شود. به دلیل داشتن چربی غیراشباع، فیبر و آنتی اکسیدان، به عنوان یک غذای عروقی و دوستدار قلب توصیه می شود.

جو دوسر

قلبی

جو دوسر یک ذخیره کامل فیبر است که با مصرف منظم می تواند قلب و مسیرهای عروقی را تمیز می کند. علاوه بر این، جو دو سر کلسترول را کاهش می دهد و برای سلامتی بسیار مفید است. به خصوص زمانی که در وعده ناهار مصرف شود.

منبع : etebarenovin.ir


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به بالا