• شنبه 18 دی 1400 :: 12:22

مدیرکل راه‌ و شهرسازی استان اردبیل گفت:در قالب طرح جهش تولید مسکن ، ۶۳ هزار و ۵۲۹ واحد مسکن در این استان تا چهار سال آینده احداث می شود.

مسکن

 

محبوب حیدری افزود: از کل ثبت نام‌کنندگان نهضت ملی مسکن، سهم شهرستان اردبیل۳۲ هزار و ۸۱۸ نفر بوده که پس از طی مراحل استعلام ، پالایش و اقدامات اجرایی افراد واجد شرایط برای این طرح معرفی خواهند شد.

وی بیان کرد: هرسال ۱۵ تا ۲۰ هزار واحد مسکونی در قالب جهش تولید مسکن در این استان احداث می‌شود که در مرحله اول ساخت چهار هزار واحد مسکونی آغاز شده که ۲ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی آن مربوط به شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و یک‌هزار و ۲۰۰ واحد دیگر هم مربوط به شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت می‌باشد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل فرآیند تولید مسکن را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: زمین مورد نیاز برای احداث مسکن در شهرستان مشگین‌شهر و بیله سوار تامین نشده و تلاش می شود بزودی وضعیت زمین مورد نیاز در این ۲ شهرستان هم مشخص شود.

حیدری احداث بزرگراه به طول ۳۰۰ کیلومتر در استان را یادآور شد و گفت: جاده اردبیل – سرچم، اردبیل – مشگین‌شهر، رضی- امیرکندی – گرمی، گرمی به بیله‌سوار، پارس‌آباد به مشگین‌شهر از جمله طرح‌های اولویت‌دار بزرگراهی در استان اردبیل است.

وی افزود: احداث بزرگراه اردبیل- آستارا، اردبیل- سرچم ، اردبیل- مشگین شهر، اردبیل- گرمی، نیر-سراب و سربند- مشگین شهر از جمله پروژه‌هایی است که اجرا و تکمیل آنها نیازمند اعتبار است و پیش‌بینی شده هر سال در این استان ۶۰ کیلومتر و تا پنج سال آینده در مجموع ۳۰۰ کیلومتر بزرگراه با هدف ایمن سازی راه‌های اصلی احداث شود.

حیدری گفت: با آغاز طرح‌های مختلف و ۲۰ برابر شدن اعتبارات تخصیصی بویژه اختصاص ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار توسعه بزرگراه‌ها در این استان محقق خواهد شد.

در قالب طرح جهش تولید مسکن چهار میلیون واحد مسکونی در کشور ساخته می شود که سهم استان اردبیل از این واحد ها ۶۳ هزار و ۵۲۹ واحد مسکونی تا چهار سال آینده می باشد.

استان اردبیل ۱۸۵ کیلومتر بزرگراه، ۷۱۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۰۲ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی دارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا