• یکشنبه 19 دی 1400 :: 02:26

مدیرکل استاندارد استان اردبیل اعلام کرد: امسال تعداد سه هزار و ۸۲۸ مورد بازرسی از مراکز عرضه و توزیع کالا در قالب طرح طاها(طرح اجرای هماهنگ استانداردهای اجباری)، توسط شرکت‌های بازرسی تأیید صلاحیت شده و کارشناسان استاندارد استان اردبیل انجام شد.

بازرس تعزیرات

بازرسی کنترل بازار در اردبیل


هاشم علایی گفت: این بازرسی‌ها با هدف حفظ سلامت و ایمنی جامعه، ملموس کردن حضور استاندارد در جامعه و اعتمادسازی و ارتقای کیفیت محصولات و بر اساس برنامه زمان‌بندی ابلاغی از سوی سازمان ملی استاندارد ایران انجام شد.

وی از تحقق ۶۷ درصدی برنامه عملیاتی بازرسی استاندارد در استان طی سال جاری خبر داد و افزود: امسال در قالب طرح طاها، تعداد ۱۲۷ مورد نمونه‌برداری و آزمون فرآورده‌ها از مراکز عرضه و فروش کالا در زمینه‌های صنایع غذایی و کشاورزی، نساجی و چرم، بسته بندی و سلولوزی، خودرو و نیروی محرکه، مهندسی پزشکی، ساختمانی و معدنی، ایمنی، سلامت، انرژی و محیط زیست، مکانیک و فلزشناسی و سنجش فلزات گرانبها در استان اردبیل انجام شده است.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل اظهار کرد: با اعتبار تخصیص ‌یافته از سوی سازمان ملی استاندارد ایران برای نمونه‌برداری طرح اجرای هماهنگ استاندارد(طاها)، کالاهای مشمول مقررات استاندارد اجباری از سطح بازار خریداری و در آزمایشگاه‌های همکار و آزمایشگاه‌های اداره کل مورد آزمون قرار می گیرد.

وی بیان کرد: در این بازرسی‌ها کارشناسان اداره کل و کارشناسان شرکت های بازرسی تائید صلاحیت شده، به واحدهای صنفی مراجعه کرده و کالاهای مشمول استاندارد اجباری فاقد علامت استاندارد یا فاقد کد ۱۰ رقمی و یا مشکوک به جعل علامت استاندارد را شناسایی، توقیف و جمع آوری می کنند و در صورت لزوم طبق مقررات سازمان ملی استاندارد ایران، برخورد قانونی انجام می شود.

تعداد ۳۱۲ واحد تولیدی با ۶۹۷ فرآورده و محصول در زمینه تولید مصالح ساختمانی، صنایع غذایی و کشاورزی، صنایع شیمیایی، مکانیک فلزشناسی، بسته بندی و سلولزی، انگ فلزات گرانبها ، برق، نساجی و مهندسی پزشکی در استان اردبیل زیر پوشش اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی قرار دارد.


کسادی بازار

بازرسی کنترل بازار در اردبیلدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا