• سه‌شنبه 28 دی 1400 :: 12:38

هوای سرد و خشک می‌تواند موهای براق شما را بی‌روح و کدر جلوه دهد. برای حفظ سلامت موهایتان در ماه‌های سردتر از استفاده مکرر از ابزارهای گرمایشی و سشوار خودداری کنید

ریزش مو

در فصل زمستان، ترکیب هوای خشک داخل خانه و بادهای سرد بیرون می‌تواند برای موهای شما شرایط نامساعدی ایجاد کند. شاید متوجه شده باشید در ماه‌های سرد سال موهایتان طراوت کمتری دارند. نکاتی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم می‌تواند به برطرف‌شدن مشکل موی شما کمک کند.

کدر شدن موها

هوای سرد و خشک می‌تواند موهای براق شما را بی‌روح و کدر جلوه دهد. برای حفظ سلامت موهایتان در ماه‌های سردتر از استفاده مکرر از ابزارهای گرمایشی و سشوار خودداری کنید. به جای استفاده از سشوار اجازه دهید موهایتان به‌ طور طبیعی خشک شود یا برای ابزارهای حالت‌دهنده‌ای که از فناوری فروسرخ استفاده می‌کنند و می‌توانند به حفظ رطوبت موها کمک کنند استفاده کنید.

موخوره بیشتر

سفیدی مو

هوای خشک باعث می‌شود موها شکننده‌ و مستعد شکستن شود. به همین دلیل احتمالا در فصول سرد شاهد موخوره بیشتری خواهید بود. برای جلوگیری از این مشکل سعی کنید به‌ طور مرتب – هر شش هفته یک‌ بار – انتهای موها را به اندازه چند سانتی‌متر کوتاه کنید. استفاده از یک شانه دندانه پهن و شامپوی ملایم نیز می‌تواند در سالم نگه‌داشتن موها و جلوگیری از ایجاد ظاهر ناخوشایند در آنها به شما کمک کند.

تولید الکتریسیته در موها

هوای خشک چرخه‌های الکتریسیته ساکن ایجاد می‌کند. یک راه ساده برای جلوگیری از این مشکل مرطوب‌کردن موهاست. برای این منظور اسپری کوچکی را از آب گرم پر کنید و مقدار کمی نرم‌کننده به آن اضافه کنید. می‌توانید در مواقع مورد نیاز کمی از این مخلوط را روی دست‌تان اسپری کنید و به آرامی روی موهایتان بمالید. استفاده از دستگاه بخور برای مرطوب‌کردن هوای اتاق نیز می‌تواند کمک‌کننده باشد.

منبع : etebarenovin.ir


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به بالا