• جمعه 01 بهمن 1400 :: 11:10

برخی از موقعیت‌های خواب هستند که فشار بیشتری به گردن، شانه‌ها، باسن و کمر وارد می‌کنند. همگی آن‌ها می‌توانند باعث کمردرد و گردن درد شوند. موقعیت‌هایی برای خوابیدن وجود دارند که می‌توانند درد کمر و گردن شما را بدتر کنند

کمردرد

کسی به این موضوع توجه نمی کند که دلیل اصلی دردهایی مثل کمردرد، وضعیت بد خواب است. علت افزایش درد کمر و گردن هنگام صبح را در ادامه خواهید خواند.

اهمیت نوع خوابیدن

خواب

بسیاری از ما به نحوه خوابیدن خود فکر نمی‌کنیم. ما فقط به رخت خواب می‌رویم و یک موقعیت راحت پیدا می‌کنیم. با این حال، خوابیدن به پهلو، پشت یا شکم، همه وضعیت‌ها بر سلامت شما تاثیر زیادی می‌گذارد. نه تنها این، وضعیت خواب نقش کلیدی در خروپف، رفلاکس اسید معده، سوزش سر دل، آپنه خواب و حتی چین و چروک دارد.

برخی از موقعیت‌های خواب هستند که فشار بیشتری به گردن، شانه‌ها، باسن و کمر وارد می‌کنند. همگی آن‌ها می‌توانند باعث کمردرد و گردن درد شوند. موقعیت‌هایی برای خوابیدن وجود دارند که می‌توانند درد کمر و گردن شما را بدتر کنند.

دراز کشیدن روی شکم

اگر عادت به خوابیدن روی شکم دارید، فورا آن را متوقف کنید. این وضعیت می‌تواند به کمر و گردن آسیب برساند. می‌تواند کمردرد را افزایش دهد و گردن را بپیچاند؛ اما اگر می‌خواهید روی شکم بخوابید، به سادگی یک بالش زیر شکم یا لگن خود قرار دهید تا کمردرد تسکین یابد، یا از آن جلوگیری شود.

دراز کشیدن در وضعیت جنینی

این حالت خوابیدن مورد علاقه افرادی است که به پهلو می‌خوابند؛ اما کسانی که از کمردرد و گردن درد رنج می‌برند باید از این وضعیت اجتناب کنند. زمانی که به پهلو دراز می‌کشید و زانو‌های خود را به سمت سینه می‌آورید، یعنی در وضعیت جنینی می‌خوابید.

خوابیدن در وضعیت جنینی می‌تواند پشت و گردن شما را در حالت قوس‌دار در هنگام خواب قرار دهد. همچنین باعث تنش عضلانی در هنگام خواب شود. اگر همچنان در این حالت می‌خوابید، دست خود را زیر بالش تا کنید و سر خود را در این حالت نگه دارید.

خوابیدن در حالی که بازوی خود را زیر سر قرار دهید

تخت می‌تواند راهی راحت برای دراز کشیدن باشد؛ اما قراردادن بازو زیر سر بهترین راه برای استراحت نیست. این می‌تواند بر روی اعصاب بازو فشار بیاورد و باعث بی حسی و گزگز شود. این اختلال به عنوان بازوی ماهی مرده نیز شناخته می‌شود. با این حال، خوابیدن با پایین دست زیر بالش یا در حالی که بالای ساق پای شما کشیده است؛ می‌تواند مستقیماً باعث درد شانه و گردن شود.

منبع : etebarenovin.ir


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا