• چهارشنبه 06 بهمن 1400 :: 03:31

افراد شاد هوش بالاتری نسبت به افراد غمگین دارند. یک مطالعه جدید، شادی را در بهترین معنای حس کردن احساسات مثبت و رضایت از زندگی مورد بررسی قرار داد و نتیجه آن که نشان می دهد شاد بودن نشانه تیزهوشی است

برنامه نویس کامپیوتر

معمولا افرادی در جامعه باهوش شناخته می شوند که به آسانی بتوانند معماها را حل کرده و مسائل را تفسیر کنند. تحقیقات جدید روان‌ شناختی نشان می ‌دهد که پذیرش تجربه، همکاری، شاد بودن و داشتن مهارت ‌های ادراکی قوی، همگی نشانه‌ هایی هستند که ضریب هوشی بالا را مشخص می کند.

۱- پذیرش تجربه

دختران شاد

کنجکاوی سیری ناپذیر، یک زندگی فانتزی فعال، اهمیت دادن به احساسات و قدردانی از هنر و زیبایی همگی با ضریب هوشی بالا مرتبط هستند. اینها همه جنبه های اصلی ویژگی شخصیتی به نام پذیرش تجربه هستند. افرادی که تمایل به تجربه دارند بیشتر به چیزهایی که پیچیده، جدید و غیر متعارف هستند، علاقه نشان می دهند. این عامل آنقدر قدرتمند است که تقریباً ۴۰ سال جلوتر را نیز با هوش مرتبط می سازد.
روانشناسان دریافتند کودکانی که تنها در ۱۱ سالگی در تست های هوشی نمرات بالاتری کسب کرده بودند، در سن ۵۰ سالگی بیشتر در معرض پذیرش تجربه قرار می گرفتند.

۲- همکاری

دوستی کافی شاپ

افراد باهوش در همکاری با دیگران خوب عمل می کنند. در حالی که ویژگی های شخصیتی مانند سخاوتمندی و وظیفه شناس بودن بر همکاری تأثیر می گذارند، اما مشخص شده که ضریب هوشی بالاتر باعث می شود تا افراد را برای همکاری بیشتر با یکدیگر تشویق می کنند. افراد با هوش بالاتر از استراتژی های منسجم تری استفاده می کنند و پیامدهای اعمال خود را در نظر می گیرند.

۳- شاد بودن

زندگی شاد و رفاه

افراد شاد هوش بالاتری نسبت به افراد غمگین دارند. یک مطالعه جدید، شادی را در بهترین معنای حس کردن احساسات مثبت و رضایت از زندگی مورد بررسی قرار داد و نتیجه آن که نشان می دهد شاد بودن نشانه تیزهوشی است، ایده رایج که باهوش بودن به نوعی افراد را مستعد ناراحتی و غمگینی می کند را زیر سوال می برد.

منبع : etebarenovin.ir


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا