• پنج‌شنبه 07 بهمن 1400 :: 01:35

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: با بررسی مدارک و مستندات ثبت‌نام‌کنندگان شرایط ۱۰ هزار متقاضی در نهضت ملی مسکن به تأیید نهایی رسیده است.

محبوب حیدری

۱۰ هزار متقاضی در طرح مسکن ملی ثبت نهایی شدند


محبوب حیدری اظهار کرد: در مجموع در این طرح ۵۸ هزار و ۸۵۳ نفر ثبت‌نام کرده بودند که ۳۸ هزار و ۴۳۷ نفر از این متقاضیان مربوط به مرکز استان بوده است.

وی تصریح کرد: از این تعداد ۲۴ هزار و ۱۴۰ نفر در مرحله اول حائز شرایط شده و فرم جیم و سایر مدارک و مستندات آنها مورد بررسی قرار گرفت تا در نهایت ۱۰ هزار متقاضی به تأیید نهایی رسیدند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: افراد متقاضی در قالب طرح نهضت ملی مسکن برای استفاده از مزایای این طرح باید شرایط مورد نظر را داشته باشند که از جمله این شرایط استعلامات فرم جیم و سابقه مالکیت و همچنین عدم استفاده از تسهیلات بانک مسکن بوده که در این زمینه تمامی مدارک و مستندات مورد بررسی قرار می‌گیرد.

حیدری افزود: نباید متقاضیان تاکنون از واگذاری زمین و مسکن و تسهیلات مرتبط استفاده کرده باشند و در کنار آن سابقه سکونت آنها نیز در شهرهای متقاضی مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: برای اثبات سابقه سکونت متقاضیان باید بارگذاری صفحه اول شناسنامه، محل تولد خود و یا فرزندانشان را در ۵ سال اخیر مورد توجه قرار داده و یا با دریافت گواهی تحصیلی، جواز پروانه کسب و سوابق پرداخت بیمه سکونت آنها در شهرهای مورد نظر به تأیید برسد.

حیدری اضافه کرد: بیشتر متقاضیان تاکنون تعیین تکلیف شده و مدارک و مستندات آنها که در سامانه بارگذاری شده مورد تأیید و یا رد قرار گرفته که در این زمینه متقاضیان با مراجعه به سامانه ثمن می‌توانند اطلاعات دقیق و نهایی را به دست آورند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه برای متقاضیان تأمین زمین به صورت رایگان انجام می‌شود بعد از مراحل تأیید می‌توانند با مراجعه به بانک و افتتاح حساب نسبت به پرداخت ۴۰ میلیون تومان رقم اولیه اقدامات لازم را انجام داده و در موعد مقرر و اعلام شده این پرداختی اولیه را به حساب مورد نظر انجام دهند.

حیدری ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان این ماه زمین اختصاص یافته تعیین و پروژه شروع اجرایی خود را داشته باشد تا ما بتوانیم در مدت ۲ سال طرح نهضت ملی مسکن را به سرانجام رسانده و تحویل متقاضیان دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: پرداخت ۴۰ میلیون تومان رقم آورده اولیه شرط مؤثر حضور و ثبت‌نام در مشارکت این طرح است که باید متقاضیان در موعد مقرر آن را پرداخت کنند.

حیدری در مورد رقم نهایی پرداخت تسهیلات برای متقاضیان این طرح تصریح کرد: ۳۵۰ میلیون تومان در شهر اردبیل برای متقاضیان طرح جهش تولید مسکن پرداخت خواهد شد که به نظر می‌رسد بدون محاسبه زمین هر متر مربع ساخت این واحدها ۴.۵ میلیون تومان هزینه در بر دارد.

وی گفت: متقاضیان به تناسب پیشرفت پروژه در زمان اتمام فنداسیون، سقف و اسکلت، دیوارچینی و نازک‌چینی تسهیلات را دریافت کرده و آورده خود را نیز به حساب این طرح واریز خواهند کرد.

حیدری در مورد ثبت‌نام مجردها نیز افزود: زنان مجرد بالای ۳۵ سال می‌توانند در این طرح بدون محدودیت ثبت‌نام کنند اما زیر ۳۵ سال حائز شرایط برای دریافت مسکن نخواهند شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل خاطر نشان کرد: زنان متعلقه با حضانت فرزند حائز شرایط برای ثبت‌نام در این طرح خواهند شد و در کنار آن زنان سرپرست معلول می‌توانند از شرایط ویژه در قالب این طرح استفاده کنند.

وی در مورد اقساط ۲۰ ساله برای بازپرداخت این تسهیلات اضافه کرد: ۱۷ سال زمان بازپرداخت و ۳ سال دوره مشارکت است که هنوز به صورت دقیق رقم بازپرداخت تسهیلات مشخص نشده است.

مسکن ملیدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا