• یکشنبه 10 بهمن 1400 :: 06:15

زگیل ضایعه‌ای خوش‌خیم در پوست است و زمانی ظاهر می‌شود که لایه فوقانی پوست با ویروس زگیل آلوده شود. ویروس‌هایی که موجب زگیل می‌شوند، ویروس پاپیلومای انسانی نامیده می‌شود

گیاهان دارویی

این گیاه دارای دو ترکیب بتولین و اسید بتولینک با خواص ضد ویروسی است . پوست غان سالیسیلات هم دارد که توسط اداره غذا و داروی امریکا هم برای درمان زگیل تایید شده است.

زگیل ضایعه‌ای خوش‌خیم در پوست است و زمانی ظاهر می‌شود که لایه فوقانی پوست با ویروس زگیل آلوده شود. ویروس‌هایی که موجب زگیل می‌شوند، ویروس پاپیلومای انسانی نامیده می‌شود اگر پوست شما به هر طریقی دچار بریدگی یا آسیب‌ شود، احتمال زیادی وجود دارد که به یکی از انواع این ویروس آلوده گردد. ویروس زگیل مسری است. زگیل می‌تواند از طریق تماس با زگیل فرد دیگر یا لمس چیزی که با زگیل در تماس بوده است، گسترش یابد. زگیل اغلب هم‌رنگ پوست و زمخت است، اما می‌تواند تیره (قهوه‌ای یا خاکستری مایل به سیاه و سفید)، تخت و صاف باشد.

مهندس اقبال جاسمی کارشناس گیاهان دارویی این پژوهشکده اظهار کرد: زگیل‌ها معمولاً دردناک نیستند، اما برخی از انواع آن مانند زگیل کف پا ممکن است دردناک باشد و حتی گاهی اوقات می‌توانند با خارش یا خونریزی همراه باشند.

وی گیاهانی را که برای مقابله با ویروس های آزاردهنده مقاوم زگیل وجود دارد برشمرد و تشریح کرد: گیاه غان ،پوست درخت غان در مناطق مختلفی از دنیا برای درمان زگیل مصرف می شود .این گیاه دارای دو ترکیب بتولین و اسید بتولینک با خواص ضد ویروسی است . پوست غان سالیسیلات هم دارد که توسط اداره غذا و داروی امریکا هم برای درمان زگیل تایید شده است.

این کارشناس گیاهان دارویی همچنین روغن دانه کرچک را برای درمان زگیل توصیه کرده و گفت: راه های مختلفی برای استفاده از خاصیت ضد زگیلی روغن کرچک وجود دارد بدین صورت که مشتی پوست بید را در روغن کرچک ریخته و بگذارید چند روز خیس بخورد. پوست بید ترکیب شبه آسپرین سالیسیلات دارد که در درمان زگیل هم مفید است . برخی درمانگرها چند حبه سیر در آن میریزند و قبل از مصرف می گذارند تا چند روز خیس بخورد و بعد از آن مصرف می کننند.

وی در ادامه بیان کرد: مامیران برخی از ترکیبات موثر در بلادروت را دارد و می تواند از گسترش زگیل روی بدن جلوگیری کرده و حتی آن را از بین ببرد.می توانید عصاره مامیران را تا یک هفته روزی یک یا دو بار مستقیما روی زگیل بزنید در غیر این صورت می توانید با خشک کرده گیاه چای غلیظ درست کرده و روی زگیل بمالید.

جاسمی در پایان تصریح کرد: اداره غذا و داروی آمریکا مصرف اسید سالیسیلیک را که در پوست بید فراوان است برای درمان زگیل تاکید کرده است .تکه ای پوست بید را مرطوب کرده و روی زگیل بگذارید و این کارا را تا 5تا 7 روز ادامه دهید.

منبع : etebarenovin.ir


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا