• چهارشنبه 24 فروردین 1401 :: 06:13

از بهترین روش های آموزش برای دانش آموزان بازی کردن و استفاده از اسباب بازی پسرانه و یا اسباب بازی دخترانه بسته به نوع جنسیت کلاس است.

اسباب بازی دخترانه

به صورت کلی بازی و روش های تعاملی بین معلم و دانش آموز بازدهی بالایی دارد و دانش آموز درک بهتری از دروس پیدا می کند و موضوعات و مفاهیم خشک و بی روح را به راحتی به خاطر می سپارد.

بازی کردن که یکی از متدهای تعاملی یادگیری است در ایجاد خلاقیت و رشد و شکوفایی استعدادها موثر است و به عبارتی دانش آموز در حین بازی و یادگیری به نوعی تمرین زندگی کردن را نیز انجام می دهد و مهارت های زیادی را در حین بازی می آموزد.

نقش بازی در آموزش ریاضی به اثبات رسیده و در بسیاری از مدارس از این روش برای تدریس مفاهیم ریاضی استفاده می شود. بازی ها می بایست براساس علاقه مندی دانش آموزان باشد و کودک و نوجوان از آن بازی لذت ببرند و برایشان سرگرم کننده باشند.

تاثیرات بازی بر روی یادگیری

  • تاثیر بر کیفیت و سرعت یادگیری. به دلیل اینکه که کودکان فعل بازی را دوست دارند و هر بازی جدید را به خوبی و با سرعت یاد می گیرند.
  • دومین تاثیر مثبت بر آموزش و یادگیری افزایش تجربه کودک از مسائل مختلف است. به این دلیل که در بازی و گروه های بازی، دانش آموز از فضای خشک و کلاسیک محیط درس خارج شده و تمامی مفاهیم تئوری را بصورت عملی می بیند و اجرا می کند. در واقع آن موضوع درسی برای او ایجاد تجربه می کند وچگونگی روبرور شدن با مسائل را می آموزد.
  • مفاهیم را به خوبی به ذهن می سپارد و قدرت حافظه بالاتر می رود.
  • قدرت ریسک و خطرپذیری و رویارویی با چالش ها در او به مراتب بیشتر می شود.
  • اغلب بازی ها بصورت بازی های گروهی و تیمی هستند و دانش آموزان در ابتدای امر مسئولیت پذیری و مشارکت را یاد گرفته و درنهایت فضای رقابتی را مشاهده می کنند ورقابت و مسابقه سالم را نیز آموزش می بینند.
  • بوسیله آسانترین و قابل فهم ترین روش ها مفاهیم و موضوعات سخت ریاضی و فیزیک آموزش داده می شود و امر سهولت در یادگیری نیز رخ می دهد.
  • همدلی، مهربانی و کمک به دیگران جزء تجربیاتی است که در حین بازی کردن دانش آموزان می آموزند و تعامل میان آن ها بیشتر می شود.

اسباب بازی پسرانه

نقش بازی و اسباب بازی در یادگیری درس ریاضی

همیشه از دیرباز آموزش و یادگیری درس ریاضی بسیار سخت بوده و بچه ها از ریاضی فراری بوده اند. این مساله به این دلیل بود که معلمان مفاهیم را خیلی سخت به دانش آموزان یاد می دادند و شیوه های آموزشی شان غلط بود.

اما با آموزش اصولی و براساس معیارهای روانشناسی کودک، افراد از درس و به خصوص ریاضی خسته و دلزده نمی شوند.

در کشورهای پیشرفته حتی در سال های اولیه مدرسه و دبستان، بچه ها اجازه دارند با خود اسباب بازی موردعلاقه شان را به همراه بیاورند برای مثال پسربچه ها اسباب بازی پسرانه مانند ماشین کنترلی و ربات اسباب بازی و دختربچه ها اسباب بازی دخترانه مانند انواع عروسک و عروسک باربی را به مدرسه می آورند.

یادگیری از طریق بازی کردن و البته استفاده از لگوهای رنگی تاثیر پایه ای مثبتی برروی دانش آموز دارد. او با رغبت تمام مسائل را حل می کند و با معلم همراه می شود.

سرعت عمل و قدرت حل او بالاتر می رود و به راحتی مسائل را می آموزد.

خرید لگو می بایست براساس استانداردهای آموزشی صورت گیرد و اسباب بازی فروشی هایی که وسایل کمک آموزشی اصولی را برای فروش ارائه می دهند را می توان در سطح اینترنت پیدا نمود. از قبیل فروشگاه اینترنتی خرید اسباب بازی kidbeetoys و ماتیلوس، توی توی و هپیلی.

خرید لگو

کارت های دانک و بازی های انگشتی چیست؟

بازی‌های کارت داده ساده هستند و می‌توانند دوباره و دوباره بازی شوند. آنها از کارت‌های استفاده می‌کنند که دارای یک تا ۱۰ نقطه سیاه هستند که در شکل‌های مختلف – خطی (راست)، مستطیل شکل، شکل تاس، دایره‌ای و پراکنده تنظیم شده‌اند.

این کارت‌ها روش‌های مختلفی برای کمک به کودکان، تصاویر ذهنی مختلفی را از مقادیر ایجاد می‌کنند.

ما اغلب از بعضی از بچه‌ها می‌خواهیم یک خط از اشیا را شمارش کنند، اما ترتیبات دایره‌ای و پراکنده برای شمارش سخت‌تر هستند. این بازی‌ها از توانایی کودکان در تعبیه کردن پشتیبانی می‌کنند – بلافاصله، با شمارش، تعداد زیادی از عوامل کلیدی در توانایی ریاضی کودکان کم سن و سال تاثیر می‌گذارند.

بازی‌های انگشتی، کودکان را درک مفاهیم اولیه ریاضی، از شمارش تا نوشتن و تجزیه تعداد (پایه و اساس جمع و تفریق) را افزایش می‌دهند.

هنگامی که کودکان از انگشتان خود برای شمارش استفاده می‌کنند، دانش خود و توانایی آنها را در تصور کردن اعداد در ذهن خود افزایش می‌دهند. بازی  با انگشت را می‌توانید در هر زمان و هر کجا بازی کنید، زیرا انگشتان دست همیشه با شما هستند!دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا