• جمعه 21 مرداد 1401 :: 08:22

پوست شما محافظی در برابر عناصر مهاجم واقعی است. زمانی که استرس دارید، این می‌تواند خود را از طریق بروز آلرژی ها، درماتیت یا حتی روزاسه و سوریازیس نشان دهد.

پوست صورت

عوامل پیری زودرس پوست

به جز پیری زودرس، شما باید از دشمنان سلامت پوست خود به علت خطراتی که برای این اندام ایجاد می‌کنند تا حد امکان پرهیز کنید. پوست بزرگ‌ترین اندام بدن انسان و نخستین سد دفاعی ما در برابر عوامل خارجی محسوب می‌شود اما دشمنان سلامتی پوست در ادامه برشمرده و معرفی می شود:

خورشید

خورشید، ستاره‌ای که سیاره ما به دور آن می‌چرخد و به ادامه حیات ما کمک می‌کند، پرتو‌های فرابنفش قدرتمند خود را نیز به سوی ما می‌فرستد که اتسمفر زمین قادر به جذب آن‌ها نبوده و در تماس با پوست می‌توانند موجب آسیب دیدگی آن شوند. پرتو‌های خورشیدی یکی از بدترین دشمنان سلامت پوست انسان در نظر گرفته می‌شوند.

افردای که به برنزه کردن پوست بدن خود اعتیاد دارند می‌توانند آسیب‌های جبران ناپذیری را به این اندام وارد کنند. خطر از آنجایی ناشی می‌شود که کم آبی مداوم پوست به تدریج لایه درم که لایه میانی و اصلی‌ترین لایه پوست است را از بین می‌برد. با این وجود، پیری ناشی از نور خورشید بدترین بخش قرار گرفتن در معرض پرتو‌های فرابنفش خورشید نیست. کراتوز یک مشکل پوستی است که در آن ضایعات تیره و رشد غیرعادی سلولی رخ می‌دهد. با برخورداری از پوست حساس‌تر، خطر آسیب دیدگی نیز بیشتر می‌شود.

الکل

مشروبات الکل

مصرف الکل به گردش خون انسان آسیب وارد کند. الکل می‌تواند شرایطی مشابه با استفاده از تنباکو را ایجاد کرده و به سلامت پوست آسیب برساند. افزون بر پیری زودرس پوست، افرادی که بیش از حد الکل مصرف می‌کنند به طور معمول پوستی رنگ پریده فاقد شادابی و درخشش داشته و حلقه‌های تیره اطراف چشم هایشان شکل می‌گیرد.

غذا‌های چرب

غذای برنج ماهیچه

به طور کلی غذا‌هایی که در دسته غذا‌های کم ارزش (Junk Food) قرار می‌گیرند را می‌توان در این زمینه مد نظر قرار داد. چربی‌های اشباع کالری‌های اضافه را روانه بدن می‌کنند که سوزانده نمی‌شوند. در این شرایط، متابولیسم لیپید دچار تغییری اجتناب ناپذیر می‌شود.

افرادی که به میزان زیاد غذا‌های چرب مصرف می‌کنند می‌توانند عوارض مختلفی از بروز آکنه تا درماتیت سبورئیک یا حتی ضخیم شدن لایه‌های خارجی پوست را تجربه کنند. افزون بر این، افراد چاق به طور معمول یک سری از عوارض سلامت پوستی مانند بروز زخم، ورم، و کراتوز را تجربه می‌کنند.

استرس

استرس و اضطراب دختر

استرس می‌تواند زمینه ابتلا به بیماری‌های جسمانی مختلف را فراهم کند، از این رو، فراگیری چگونگی کاهش آن و کسب آرامش از طریق فعالیت‌هایی مانند شنا، یوگا یا مدیتیشن اهمیت دارد.

پوست شما محافظی در برابر عناصر مهاجم واقعی است. زمانی که استرس دارید، این می‌تواند خود را از طریق بروز آلرژی ها، درماتیت یا حتی روزاسه و سوریازیس نشان دهد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا