• سه‌شنبه 24 آبان 1401 :: 01:04

موفقیت از راه‌ها و به اشکال مختلفی به دست می‌آید اما جالب این جاست که بیشتر افراد موفق خصوصیات بسیار مشابهی دارند.

روش تبدیل معمولی ها به افراد موفق

مترجم : فرنگیس یاقوتی | ‌ منبع: embracepossibility.com

«بیل گیتس» در ایجاد یک امپراتوری نرم افزاری موفق است که روش استفاده ما از رایانه را تغییر داده است.

«وارن بافت»(دهمین فرد ثروتمند جهان) در سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کارهای بلندمدت موفق است.

«گاندی» در هدایت هند و استقلال از بریتانیا موفق بود.

«رونالدو» و «مسی» در دنیای فوتبال و از لحاظ کسب تعداد توپ طلا، بی‌رقیب هستند.

موفقیت از راه‌ها و شکل های مختلفی به دست می‌آید. جالب این جاست که بیشتر افراد موفق خصوصیات بسیار مشابهی دارند. طبق اعلام یک موسسه تحقیقاتی در کانادا، مواردی که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شوید، ویژگی‌های مشترک افراد موفق است.

شایان ذکر است که این فهرست ترتیب خاصی ندارد. البته قرار نیست با رسیدن به این ۷ ویژگی الزاما موفق شوید. شاید شما کسی باشید که یک بخش جدید به این فهرست اضافه می کند.

تخصص و برتری | برای افراد موفق مهم نیست که چه شغلی دارند! هیچ شغلی به نظر آن‌ها کوچک و بی‌اهمیت نیست و افراد موفق برای برتری در آن شغل تلاش می‌کنند. آ‌ن‌ها به دنبال افزایش تخصص در حرفه‌شان هستند و می‌دانند که رسیدن به موفقیت با خودش پول به‌همراه دارد.

شنونده عالی | همه می‌خواهند یک گوینده عالی باشند اما چه تعداد از مردم تلاش می‌کنند که شنوندگان عالی باشند؟ افرادی که گوش می‌دهند در زندگی موفق می‌شوند چراکه می‌توانند نیازهای دیگران را بشنوند و درک کنند و انرژی خود را روی برآورده کردن این نیازها متمرکز کنند. سریع‌ترین راه برای تبدیل شدن به یک مکالمه خوب این است که خوب گوش کنید و بعد فکر و تامل، حرف نزنید.

کنترل خود | افراد موفق به ندرت کنترل خود را از دست می‌دهند. آن‌ها دچار هراس یا خشم کور نمی‌شوند. آن‌ها یاد گرفته‌اند که احساسات خود را کنترل کنند و خودآگاه(یا ناخودآگاه) خود را در وضعیتی مدبرانه قرار دهند و آن‌ها می‌دانند که نمی‌توانند افراد دیگر یا آن چه را برایشان اتفاق می‌افتد تغییر دهند اما می‌توانند نحوه واکنش و احساس‌شان به آن را تغییر دهند. یکی دیگر از نشانه‌های خودکنترلی این است که با وجود احساسی که به آن دارید، کار درست را انجام دهید.

چندین نقشه راه | افراد خارق‌العاده همیشه آماده هستند. آن ها نه تنها یک پلن B، بلکه یک پلن C، D،E و F هم دارند. آدم‌های موفق به صورت ذهنی احتمالات را تمرین و تجسم می‌کنند تا زمانی که موقعیت واقعی رخ می‌دهد، مغز آن‌ها «به یاد بیاورد» چه کاری باید انجام دهند. افرادی که موفق هستند کنترل را در دست دارند. آن‌ها می‌دانند که همیشه یک راهی برای موفق شدن وجود دارد. آن‌ها احساس نمی‌کنند که قربانی ژنتیک، تاریخ یا شرایط خود شده‌اند و واقعاً معتقدند که گذشته، آینده را تعیین نمی‌کند. آن‌ها خودشان فیلم نامه زندگی خود را می‌نویسند.

شجاع بودن | همه ما عبارت «بدون ریسک؛ بدون پاداش» را شنیده‌ایم اما چند نفر از ما واقعاً ریسک لازم را برای به دست آوردن پاداشی که می‌خواهیم، انجام می‌دهیم؟ تعداد زیادی از افراد حاضر به انجام ریسک در زندگی نیستند اما کسانی که این کار را انجام می‌دهند، شانس موفقیت‌شان بیشتر می‌شود. افراد موفق، شهامت شروع کردن و شهامت ادامه دادن را دارند. آن‌ها از خراب کردن پل‌های پشت سر نمی‌ترسند البته اگر این کار به معنای حرکت به جلو و اصولی باشد.

بخشنده | افراد موفق بخشنده‌های سخاوتمندی هستند. آن‌ها این «راز» را می‌دانند و به آن اعتقاد دارند که هرچه بیشتر بدهید، بیشتر دریافت خواهید کرد. آن‌ها بر اساس این اصل عمل می‌کنند: «شما به هر آن چه در زندگی می‌خواهید، خواهید رسید اگر به افراد دیگر کمک کنید تا به آن چه می‌خواهند برسند.» اگر تا به حال به این راز توجه نکرده‌اید، باید فوری شروع کنید. پول تنها چیزی نیست که می‌توانید ببخشید. شما می توانید زمان، تخصص و … بدهید. به دنبال راه‌هایی برای باز کردن درها به روی مردم باشید.

اشتیاق | یک نشانه قطعی از افراد خارق‌العاده، اشتیاق آن ها به زندگی خود است. آن‌ها صبح با هیجان از خواب بیدار می‌شوند زیرا می‌دانند که این روز آن‌ها را یک قدم به رسیدن به رویای خود نزدیک می‌کند. افراد موفق تمایل دارند مدیر و رهبر باشند زیرا دیگران جذب شور و شوق آن‌ها می‌شوند و این باعث افزایش انگیزه‌شان برای تلاش بیشتر خواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا