• دوشنبه 26 دی 1401 :: 10:24

آب میوه لیمو خواص آنتیباکتریال داشته و به صورت گرم همراه عسل در تسکین سرفه های ناشی از سرماخوردگی و تب ها مفید است

تب کودکان

موثرترین داروها برای درمان سرماخوردگی کودکان

بسیاری از گیاهان دارویی که برای سرماخوردگی در بزرگسالان استفاده می شوند، را می توان با کاهش مقادیر مصرفی و یا تجویز و دم کرده های رقیق تر در کودکان نیز به کار برد.

لیمو

لیمو

این گیاه بومی آسیا بوده و در سطح دنیا به خصوص نواحی مدیترانه به فراوانی کشت می شود. آب میوه لیمو خواص آنتیباکتریال داشته و به صورت گرم همراه عسل در تسکین سرفه های ناشی از سرماخوردگی و تب ها مفید است. باید توجه داشت که عسل در کودکان زیر یکسال منع مصرف دارد.

سیر

سیر

سیر دارای اثرات ضدباکتری و ضدویروس است. مصرف خوراکی سیر به طور سنتی منجر به افزایش دمای بدن و تعریق می شود و میزان ترشحات ریوی را می کاهد. باید توجه داشت که مصرف موضعی مسیر در پوست و یا ملتحمه چشم کودکان سبب سوزش و یا ایجاد تاول می شود و منع مصرف دارد.

اوکالیپتوس

حدود 70 درصد از اسانس اوکالیپتوس را مونوترپن اکسیژنه سینئول تشکیل می دهد. سینئول دارای خواص محرک ترشح و یا بازدارنده آن (بسته به مقادیر مصرف) ضدباکتری و ضدقارچی است. سینئول محدودة درمانی وسیعی داشته و تقریباً به جز یک مورد سمیتی از آن گزارش نشده است. امروزه محلول ها، سوسپانسیون ها و فراورده های غیرخوراکی و استنشاقی بسیاری از اوکالیپتوس وجود دارد که در تسکین کودکان و بزرگسالان مبتلا به مشکلات تنفسی در آسم و سرماخوردگی ها به ویژه به صورت بخور تجویز می شود. باید توجه شود که در کودکان مصرف داخلی ندارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا