• یکشنبه 30 بهمن 1401 :: 09:20

موسسه خیریه بنی هاشم تهران با استفاده از ظرفیت های مردمی و کمک خیرین اهدای لوازم خانگی یا پوشاک نو و دست دوم تمیز و سالم، اهدای کتاب های نو و دست دوم و تامین هزینه ها یا ارائه خدمات درمانی و پزشکی را انجام می دهد.

موسسه خیریه بنی هاشم تهران با چهل سال خدمت یکی از مراکزی است که خیرین با پشتوانه مردمی به مشکلات افراد جامعه می پردازند.

این مرکز کمک به نیازمندان، معلولین، خانواده های کم توان و کارآفرینی را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده و به طور مستمر هزینه های درمان، آموزش، سفر و اشتغال را برایشان فراهم می کند.

در این موسسه واریز کمک های نقدی نیکوکاران که با فراخوان کمپین ها در مناسبت های مختلف انجام می شود همراه با اطلاعات دقیق حساب بانکی قابل رویت بوده و مستند است.

برای تامین هزینه های درمانی بیماران نیازمند، حقوق ماهانه خانواده های مددجو، هزینه های کودکان و زنان بی سرپرست یا بد سرپرست در تهران منابع مالی مورد نیاز است.

حضور افراد نیکوکار در برنامه های مختلف موسسه خیریه مانند بازارچه خیریه و تهیه و توزیع غذای نذری و سایر برنامه های فرهنگی و مذهبی موجب دلگرمی است.

RE13 40

خدمات موسسه خیریه بنی هاشم تهران

خدمات موسسه خیریه بنی هاشم تهران شامل تهیه جهیزیه و کمک به ازدواج جوانان، کمک به ایتام و تلاش برای از بین بردن فقر است.

افزایش سطح تحصیلی کودکان و بالا بردن مهارتشان و همچنین شاد کردن خانواده های بی سرپرست و بد سرپرست وظایف اصلی این موسسه است.

نیازهای مالی این موسسه از طریق اسپانسرهای گوناگون مانند شرکت ها، افراد، خانواده ها یا … برطرف می شود و اگر شما به فکر کمک به ایتام هستید اسپانسری را به عهده بگیرید و از اجر معنوی این کار برخوردار شوید.

یکی از مراکز معتبر و قابل اعتماد برای دریافت کمک های مردمی موسسه خیریه بنی هاشم تهران است که عملکرد خود و نحوه کمک رسانی به مددجویان را کاملا شفاف در وب سایت خود به نمایش گذاشته است.

معمولا افراد خیر خدمت به اقشار آسیب دیده جامعه را وظیفه خود می دانند و همواره دغدغه رسیدگی به امور این اقشار را دارند.

برای کمک به افراد آسیب پذیر جامعه مانند کودکان کار، زنان سرپرست خانوار و بیماران کم بضاعت می توان به موسساتی کمک کرد که اعتبارشان را با استعلام از طریق سامانه ثبت اسناد و املاک کشور انجام داد.

RE13 41

کمک به فقرا

کمک به فقرا و اطعام آنها از اهميت و ارزش معنوی بالايی برخوردار است و با اجرای طرح های ويژه در ماه رمضان فرصت های خوبی در اختيار نيكوكاران و خيرين قرار می گیرد تا بتوانند گرهی از مشكلات زندگی آنها باز كنند.

یکی از وظایف این خیریه کمک به خانواده هایی است که پدر خانواده قادر به کار کردن نیست یا خانواده های بد سرپرست دارند.

اطعام فقرا در ماه رمضان یکی از طرح های موسسه خیریه بنی هاشم تهران است كه در قالب برگزاری ضيافت افطاری يا توزيع غذای گرم و ارزاق در ميان خانواده های نيازمند و آسيب پذير جامعه اجرا می شود.

تهیه وعده های غذایی یا پرداخت هزینه تهیه آن ها یکی از راه های ساده و مناسب برای دستگیری و اطعام نيازمندان است و این سنت حسنه در ماه رمضان بیشتر و گسترده تر انجام می شود.

افطاری فقرا به دو روش برگزار می شود؛ تهیه و توزیع غذای گرم در فضاهای مختلف و آماده کردن بسته‌ های افطاری ساده که بین افراد نیازمند توزیع می شود.

حمایت از زنان بی سر پرست

حمایت از زنان بی سرپرست که خود سرپرست خانوار هستند یکی از اهداف موسسه خیریه بنی هاشم تهران است. این زنان به دلیل فوت همسر یا سایر دلایل مسئولیت مالی و معیشتی خانواده را برعهده دارند.

در شرایط عادی یا بحران های اقتصادی زنان بی سر پرست با مشکلات بیشتری مواجه هستند و با افزایش فقر و نبود شغل مناسب برای تامین نیازهای اولیه زندگی مانند غذا و پوشاک، آنها بیشتر مورد آسیب های اجتماعی قرار می گیرند.

موسسه خیریه بنی هاشم تهران پرداخت مستمری و سرپرستی زنان بی سرپرست را به عهده گرفته است که این کار با کمک افراد خیر و نیکوکار انجام می شود و تعدادی از این خانواده ها تحت پوشش قرار دارند.

آنچه در قالب برنامه های مختلف توسط این خیریه برای حمایت از زنان بی سر پرست و بد سرپرست دنبال می شود با هدف خودکفایی، اشتغال و توانمندسازی است تا سنگینی فشارهای اقتصادی بر دوش آنها کم شود.

سرپرستی زنان بی سرپرست و بد سرپرست شامل زنانی که همسرشان حکم زندان طولانی مدت دارند یا همسرشان به خدمت سربازی اعزام شده است نیزمی شود. این قشرهمواره در برابر مشکلات جدی زندگی قرار دارند.

یافتن سر پناهی مناسب، مشکلات مالی و تامین معیشت خانواده مشکلات عمده ای است که بر سر راه آنها قرار دارد. می توان گفت بیکاری و نداشتن اشتغال یکی از مهمترین معضلات برای آنها است.

RE13 42

موسسه خیریه بنی هاشم تهران با استفاده از ظرفیت های مردمی و کمک خیرین اهدای لوازم خانگی یا پوشاک نو و دست دوم تمیز و سالم، اهدای کتاب های نو و دست دوم و تامین هزینه ها یا ارائه خدمات درمانی و پزشکی را انجام می دهد.

موارد دیگری مانند حمایت تحصیلی و شغلی از دانش آموزان و دانشجویان با تامین لوازم التحریر یا هزینه های تحصیلی و حمایت از کارآفرینان جوان و نوپا ثواب برابر با سیر کردن گرسنگان دارد.

کمک آنلاین به خیریه و حضور در کمپین هاى مختلف مانند تهیه وسایل گرمایشی برای کودکان بی سرپرست، جشن نوروز و عیدانه، تامین جهیزیه، جشن یلدا، کمک به کودکان کار و تهیه لوازم التحریر است.

برای اهدای نذورات و کار خیر می توانید به راحتی از طریق سایت موسسه www.banyhashem.com کمک نقدی خود را آنلاین پرداخت کنید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا